Инновацион ривожланиш вазири маслаҳатчисига «Туризм фидоийси» кўкрак нишони топширилди
“Silk Road Samarkand” халқаро сайёҳлик марказидаги Конгресс-холлда “Бутунжаҳон туризм куни”га бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Тадбирда анъанавий тарзда, Ўзбекистонда туризмни ривожлантиришга ўз ҳиссаларини қўшган санъат ва маданият арбоблари, туризм соҳаси, давлат ва халқаро ташкилотлар вакиллари, тадбиркорлар ва оммавий ахборот воситалари ходимларидан иборат 47 нафар лауреат “Туризм фидойиси” кўкрак нишони билан тақдирланди.
Инновацион ривожланиш вазирининг рақамлаштириш ва ахборот технологиялари масалалари бўйича маслаҳатчиси, вазирлик ҳузуридаги Сунъий интеллект бўйича маслаҳат кенгаши раиси Раҳимов Бобур Камолович смарт технологиялар ва инновацион лойиҳаларни жадал ривожлантириш, мамлакатимиз тарихий меросини оммалаштиришда замонавий технологиялардан фойдаланишга қўшган ҳиссаси учун “Туризм фидойиси” кўкрак нишони билан тақдирланди.

Советник министра инновационного развития награжден нагрудным знаком «Туризм фидоийси»
В международном туристическом центре «Великий шелковый путь» в городе Самарканде состоялся конгресс, посвященный Всемирному дню туризма.
В честь этого праздника нагрудным знаком «Туризм фидойиси» награждены заслуженные деятели искусства и культуры, представители сферы туризма, государственных и международных организаций, предприниматели и СМИ, внесших свой вклад в развитие туризма в Узбекистане.
Советник министра инновационного развития по цифровизации и информационным технологиям, председатель Консультативного совета по искусственному интеллекту при Мининноваций Рахимов Бобур Камолович награжден нагрудным знаком «Туризм фидойиси» за вклад в стремительно развивающиеся смарт-технологии и инновационные проекты, использование современных технологий в популяризации объектов исторического наследия нашей страны.