Таваллуд топган куним муносабати билан чин юракдан ўзларининг самимий табрик ва қутловларини йўллаб, эзгу тилакларини билдирган давлат ва ҳукумат бошлиқларига, чет эллик сиёсат ва жамоат арбоблари, халқаро ташкилотлар раҳбарларига, ишбилармон доиралар вакилларига, юртимиздаги маҳаллалар ва меҳнат жамоаларига, турли касб эгалари бўлган барча ватандошларимизга чуқур миннатдорлигимни изҳор этаман.
Кўпмиллатли халқимиз ва давлатимизга юксак ҳурмат ва эҳтиром ифодаси бўлган ушбу табрик ва тилаклар мен учун ғоят қадрли бўлиб, уларни Янги Ўзбекистонни барпо этиш йўлидаги кенг кўламли демократик ислоҳотларимиз ҳамда мамлакатимизнинг дунё миқёсида ортиб бораётган обрў-эътибори ва нуфузининг яна бир эътирофи сифатида қабул қиламан.
Мана шу қувончли айёмда “Инсон қадри учун” деган эзгу тамойил асосида Тараққиёт стратегиясини амалга оширишда ҳал қилувчи куч бўлган меҳнаткаш ва бағрикенг, кўпмиллатли халқимизга ўзимнинг юксак фарзандлик меҳрим ва эҳтиромимни билдиришдан беҳад мамнунман.
Ишончим комилки, эл-юртимизнинг куч-ғайрати ва бунёдкорлик салоҳияти билан қонун ва адолат барча соҳаларда устувор бўладиган халқпарвар давлат ва жамият қуриш бўйича ўз олдимизга қўйган юксак мақсадларга албатта етамиз.

President expresses sincere gratitude for congratulations
President Shavkat Mirziyoyev expressed sincere gratitude to the heads of foreign states and governments, foreign political and public figures, heads of international organizations, representatives of the business community, mahallas and labor collectives of Uzbekistan, all compatriots for congratulatory messages on the occasion of his birthday.
“These congratulations and wishes, which are an expression of high respect for our multinational people and state, are of great importance to me, I perceive them as another manifestation of the recognition of our large-scale democratic reforms to build New Uzbekistan, the growing international authority of the country”, the President said.
The President expressed his great filial love and respect to the hardworking and generous multinational people, which is a decisive force in the implementation of the Development Strategy based on the noble principle “In the name of human honor and dignity”.
“I am sure that thanks to the strength, energy and powerful creative potential of our people, we will certainly achieve the goals set for ourselves to build a truly people’s state and society, in all spheres of life of which law and justice will prevail”, the President noted.