Таваллуд топган куним муносабати билан чин юракдан ўзларининг самимий табрик ва қутловларини йўллаб, эзгу тилакларини билдирган давлат ва ҳукумат бошлиқларига, чет эллик сиёсат ва жамоат арбоблари, халқаро ташкилотлар раҳбарларига, ишбилармон доиралар вакилларига, юртимиздаги маҳаллалар ва меҳнат жамоаларига, турли касб эгалари бўлган барча ватандошларимизга чуқур миннатдорлигимни изҳор этаман.
Кўпмиллатли халқимиз ва давлатимизга юксак ҳурмат ва эҳтиром ифодаси бўлган ушбу табрик ва тилаклар мен учун ғоят қадрли бўлиб, уларни Янги Ўзбекистонни барпо этиш йўлидаги кенг кўламли демократик ислоҳотларимиз ҳамда мамлакатимизнинг дунё миқёсида ортиб бораётган обрў-эътибори ва нуфузининг яна бир эътирофи сифатида қабул қиламан.
Мана шу қувончли айёмда “Инсон қадри учун” деган эзгу тамойил асосида Тараққиёт стратегиясини амалга оширишда ҳал қилувчи куч бўлган меҳнаткаш ва бағрикенг, кўпмиллатли халқимизга ўзимнинг юксак фарзандлик меҳрим ва эҳтиромимни билдиришдан беҳад мамнунман.
Ишончим комилки, эл-юртимизнинг куч-ғайрати ва бунёдкорлик салоҳияти билан қонун ва адолат барча соҳаларда устувор бўладиган халқпарвар давлат ва жамият қуриш бўйича ўз олдимизга қўйган юксак мақсадларга албатта етамиз.

Выражаю искреннюю благодарность главам зарубежных государств и правительств, иностранным политическим и общественным деятелям, руководителям международных организаций, представителям деловых кругов, махаллям и трудовым коллективам нашей страны, всем соотечественникам за сердечные поздравления и искренние пожелания, направленные в связи с днем моего рождения.
Эти поздравления и пожелания, являющиеся выражением высокого уважения к нашему многонациональному народу и государству, имеют для меня большое значение, я воспринимаю их как еще одно проявление признания наших широкомасштабных демократических реформ по построению Нового Узбекистана, растущего международного авторитета страны.
В этот день мне доставляет особое удовольствие выразить мою огромную сыновнюю любовь и уважение нашему трудолюбивому и великодушному многонациональному народу, который является решающей силой в осуществлении Стратегии развития, основанной на благородном принципе “Во имя чести и достоинства человека”.
Уверен, что благодаря силе, энергии и мощному созидательному потенциалу нашего народа мы обязательно достигнем поставленных перед собой высоких целей построения истинно народного государства и общества, во всех сферах жизни которого будут верховенствовать закон и справедливость.