Пойтахт ҳокими Жаҳонгир Ортиқхўжаев Le Cordon Bleu академиясининг президенти Андре Ж. Куантрони қабул қилди
2022-06-30 | Жамият
Тошкент шаҳар ҳокимлигида Ж. Ортиқхўжаев Le Cordon Bleu француз кулинария санъати академиясининг президенти Андре Ж. Куантро билан учрашди.
Пойтахт ҳокими меҳмонни қарши олиб, ҳокимлик томонидан маҳоратини ошириш учун юборилган бир гуруҳ тошкентлик ошпаз ва қандолатчиларнинг ўқишини ташкил этилиши учун миннатдорлик билдирди.
Андре Ж. Куантро ҳокимга меҳмондўстлиги ва вақти тиғиз бўлишига қарамай, қабул учун миннатдорлик билдириб, таассуротлари билан ўртоқлашди. У бундан аввал Ўзбекистонга 2011 йилда келган, бу сафар ташриф буюриб эса, пойтахтда тубдан рўй берган ўзгариш ва ижобий ислоҳотлардан ажабланди.
Жаноб Куантро ҳозирги кунда дунёнинг 29 мамлакатида Академиянинг 56 та филиали ташкил этилганлигини маълум қилди ва навбатдаги филиални Тошкентда, ўзаро манфаатли шартларда очишга қизиқтириш билдирди.
Тошкент шаҳар ҳокими қандолатчилик санъати ва меҳмонхона хизматини кўрсатиш соҳасида етакчи бўлган француз академиясининг филиали очилган МДҲдаги биринчи мамлакат айнан Ўзбекистон бўлишига умид билдирди.

Хоким столицы Жахонгир Артикходжаев принял президента академии Le Cordon Bleu Андре Ж. Куантро
В хокимияте Ташкента состоялась встреча Ж. Артикходжаева с президентом французской академии кулинарного искусства Le Cordon Bleu Андре Ж. Куантро.
Хоким столицы поприветствовал гостя и выразил признательность за организацию обучения группы кулинаров и поваров из Ташкента, направленных хокимиятом для повышения уровня своего мастерства.
Андре Ж. Куантро, поблагодарив хокима за гостеприимство и приём, состоявшийся несмотря на плотный график, поделился впечатлениями: в последний раз он посещал Узбекистан в 2011 году, а приехав в этот раз, был приятно удивлён кардинальными изменениями и реформами, произошедшими в столице.
Г-н Куантро сообщил, что в настоящее время 56 филиалов кулинарной академии действует в 29 странах мира, и выразил заинтересованность в открытии очередного филиала в Ташкенте на взаимовыгодных условиях.
Хоким Ташкента выразил надежду, что Узбекистан станет первой страной в СНГ, где будет открыт филиал французской академии — всемирного лидера в подготовке специалистов сферы кулинарного искусства и гостиничного обслуживания.