Канада элчиси билан аграр соҳадаги ҳамкорлик муҳокамаси
Қишлоқ хўжалиги вазирлигида Канаданинг Ўзбекистондаги элчиси Алисон Леклер хоним билан Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирининг маслахатчиси Алишер Шукуровнинг учрашуви  бўлиб ўтди.
Томонлар қишлоқ хўжалиги, озиқ-овқат маҳсулотларини қайта ишлаш, таълим ва аграр соҳада илмий тадқиқотларни амалга оширилишини муҳокама қилдилар.
Учрашув доирасида республикада қишлоқ хўжалигини модернизация қилиш бўйича чора-тадбирлар, инвестиция киритишга оид имкониятлар ҳақида маълумот берилди.
Ҳамкорликнинг устувор йўналишлари сифатида чорвачилик, ғаллачилик, картошкачилик, балиқчилик, агроэкология ва ресурс тежовчи технологияларни амалиётга жорий этиш белгилаб олинди.
Тадбирда томонлар қишлоқ хўжалиги соҳасидаги амалий ҳамкорликни йўлга қўйиш, ўзаро академик, илмий ва тадбиркор доиралари вакиллари иштирокидаги учрашувлар ташкил этилишини муҳокама қилишди.

Обсуждение сотрудничества в области сельского хозяйства с послом Канады
В Министерстве сельского хозяйства состоялась встреча посла Канады в Узбекистане г-жи Алисон Леклэр с советником министра сельского хозяйства Алишером Шукуровым.
Стороны обсудили перспективы активизации взаимодействия двух стран в области сельского хозяйства, переработки продуктов питания, образования и научных исследований в аграрной сфере.
В ходе встречи были презентованы меры, предпринимаемые в Узбекистане по модернизации сельского хозяйства, а также существующие возможности для инвестирования.
Приоритетными направлениями для сотрудничества стали: животноводство, зерноводство, картофелеводство, рыболовство, агроэкология и внедрение ресурсосберегающих технологий.
Стороны также договорились организовать взаимные визиты с участием представителей академических, научных и бизнес кругов двух стран для налаживания практического взаимодействия в сельском хозяйстве.