Мўғулистон банкирлари ассотсиатсияиси (МБА) вакиллари билан учрашув
Молия вазирлиги биносида, вазирлик, суғурта бозорини ривожлантириш агентлиги, Бюджет ва солиқ тадқиқот институти мутасаддилари ва Мўғулистоннинг банк-молия фаолияти билан шуғулланадиган барча Мўғулистон банклари ва бошқа тегишли молия институтларини бирлаштирган Мўғулистон банкирлари ассотсиатсияиси вакиллари билан учрашдилар.
Ташрифдан кўзланган мақсад Ўзбекистон банк-молия сектори билан танишиш, инвестиция имкониятларини қидириш ва икки мамлакат молия секторлари ўртасида ҳамкорликни йўлга қўйишдан иборат бўлди.
Учрашувда суғурта бозорини ривожлантириш агентлиги директори Камолиддин Талипов Ўзбекистон Республикаси суғурта бозорининг ҳолати тўғрисидаги тақдимоти билан сўзга чиқди. Молия вазирлиги Давлат бюджети бошқармаси бюджет сиёсати ва консолидациялашган бюджетни шакллантириш бўлими бошлиғи Шохрух Ишонқулов фискал сиёсат бўйича маъруза қилди.
Ўз навбатида, Мўғулистон вакиллари тақдимот ва маърузага оид ўз саволларини бериб, учрашув якунида икки мамлакат ўртасида молия ва суғурта соҳасида самарали ҳамкорликни йўлга қўйиш истагини билдирдилар.

Встреча с представителями Монгольской ассоциации банкиров (MBA)
Министерства финансов состоялась встреча представителей Министерства, Агентства по развитию страхового рынка и Бюджетно-налогового института с Ассоциацией Монгольских банкиров, отраслевой ассоциации, объединяющей все монгольские банки и другие связанные финансовые учреждения, которые занимаются банковской и финансовой деятельностью в Монголии.
Целью визита было ознакомление с банковским и финансовым сектором Узбекистана, поиск инвестиционных возможностей и налаживания сотрудничества между финансовыми секторами двух стран.
Директор Агентства по развитию страхового рынка Камолиддин Талипов в ходе встречи представил презентацию о состоянии страхового рынка РУ. Начальник Отдела бюджетной политики и формирования консолидированного бюджета департамента государственного бюджета Министерства финансов Шохрух Ишонкулов выступил с докладом о Бюджетно-фискальной политике.
В свою очередь представители Монголии задали интересующиеся им вопросы и по итогам встречи изъявили желание о налаживании плодотворного сотрудничество между двумя странами в отрасли финансового и страхового сектора.