Ўзбекистон Давлат санъат музейида “Халқаро музейлар куни”нинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди
Бугун, 18 май куни Ўзбекистонда Халқаро музейлар куни муносабати билан “Очиқ эшиклар куни” ўтказилмоқда. Шу муносабат билан Ўзбекистон Давлат санъат музейида “Халқаро музейлар куни”нинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирни Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари – Туризм ва маданий мерос вазири Азиз Абдуҳакимов, вазирлик ҳузуридаги Маданий мерос агентлиги директори Шаҳриёр Нуруллоев ва бошқа мутасаддилар кириш сўзи билан очди.
Бугун мамлакатимиздаги барча музейларнинг кўргазма майдонига кириш учун тўлов бекор қилинди. Шу куни Ўзбекистон музейларида ўнлаб байрам дастурлари, янги кўргазмалар бўлиб ўтиши режалаштирилган.
Ўзбекистоннинг барча аҳолиси ва меҳмонларини Ўзбекистон музейларининг тарихий композицияларидан баҳраманд бўлишга таклиф қиламиз.

В Государственном художественном музее состоялась церемония открытия “Международного дня музеев”
Сегодня, 18 мая, в честь Международного дня музеев в Узбекистане проходит «День открытых дверей». В Государственном художественном музее Узбекистана состоялась церемония открытия “Международного дня музеев”.
Мероприятие открыли заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан – министр туризма и культурного наследия Азиз Абдухакимов, директор Агентства культурного наследия при Министерстве Шахриёр Нуруллоев и другие официальные лица.
В этот день отменена плата за вход в выставочное пространство музеев. В этот день в музеях Узбекистана запланированы десятки праздничных программ и открытие новых выставок.
Приглашаем всех жителей и гостей Узбекистана насладиться великолепием исторических композиций музеев Узбекистана.