МДҲ Ташқи ишлар вазирлари Кенгашининг бўлажак йиғилиши тўғрисида
2022 йилнинг 12-13 май кунлари Душанбе шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири в.б. Владимир Норов бошчилигидаги мамлакатимиз делегацияси Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Ташқи ишлар вазирлари Кенгашининг навбатдаги мажлисида иштирок этади.
Тадбир доирасида халқаро кун тартибидаги долзарб масалалар ва МДҲ форматидаги ўзаро ҳамкорлик юзасидан фикр алмашиш, қўшма дастурлар ижросини, шунингдек, Ҳамдўстликка аъзо давлатлар Давлат раҳбарлари кенгаши кўриб чиқиш учун киритилган ҳужжатлар лойиҳаларини муҳокама қилиш кўзда тутилган.
Бундан ташқари, Ўзбекистон делегатсияси Душанбега ташрифи доирасида Марказий Осиё мамлакатлари ташқи ишлар идоралари раҳбарларининг навбатдаги йиғилишида иштирок этади ва бир қатор икки томонлама учрашувлар ўтказади.

О предстоящем заседании СМИД СНГ
12-13 мая 2022 года в г.Душанбе делегация нашей страны во главе с и.о. Министра иностранных дел Республики Узбекистан Владимиром Норовым примет участие в очередном заседании Совета министров иностранных дел Содружества Независимых Государств.
В ходе мероприятия предусматриваются обмен мнениями по актуальным вопросам международной повестки дня и взаимодействия в формате СНГ, обсуждение хода реализации совместных программ, а также проектов документов, вносимых на рассмотрение Совета глав государств Содружества.
Кроме того, в рамках пребывания в г.Душанбе делегация Узбекистана примет участие в очередной встрече глав внешнеполитических ведомств стран Центральной Азии и проведет ряд двусторонних встреч.