Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги Юридик хизмати “Энг яхши юридик хизмат – 2022” республика танлови ғолиблигини қўлга киритди
2022-04-04 | Жамият
Адлия вазирлиги томонидан ташкил этилган “Энг яхши юридик хизмат – 2022” республика танлови финал босқичида иштирок этган жами 7 та давлат органлари ва ташкилотлари юридик хизматлари, жумладан, Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги, Транспорт вазирлиги, Давлат божхона қўмитаси, Давлат солиқ қўмитаси, “Ўзбекнефтегаз” АЖ “Ўзсаноатқурилишбанк” АТБ, “Қишлоқ қурилиш банк” АТБ орасидан Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги юридик хизмати танлов ғолиблигига, яъни 1 ўринга муносиб деб топилди.
Шу муносабат билан, Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги раҳбарияти Юридик бошқарма жамоасини эришилган мувафаққият билан чин кўнгилдан табриклайди.
Эслатиб ўтамиз, аввал Адлия вазирлиги томонидан танловда қатнашиш учун ариза тақдим этган республика даражасидаги 147 та давлат органлари ва ташкилотлари юридик хизматлари орасидан 7 нафар финалчи номи эълон қилинган эди.
Ушбу танлов юридик хизматларнинг ташкилотдаги ўрнини кўрсатиш орқали республикадаги бошқа ташкилотларда профессионал юристлар жамоасини яратишга бўлган интилишларни кучайтириш мақсадида ташкил этилган.
Унда юридик хизматларнинг 2021 йил давомида ташкилотда белгиланган йўналишлари бўйича олиб борган ишлари, хусусан, демократик ва ҳуқуқий ислоҳотларни амалга ошириш, миллий қонунчиликни такомиллаштириш ва ҳалқаро-ҳуқуқий муносабатлардаги роли, эришган ютуқлари Танлов комиссияси томонидан баҳоланган.

Юридическая служба Министерства инвестиций и внешней торговли стала победителем национального конкурса «Лучшая юридическая служба – 2022»
2022-04-04 | Общество
В финальном этапе Республиканского конкурса «Лучшая юридическая служба – 2022», организованного Министерством юстиции, приняли участие юридические службы 7 государственных органов и организаций, в том числе Министерства инвестиций и внешней торговли, Министерства транспорта, Государственного таможенного комитета, Государственного налогвого комитета, АО «Узбекнефтегаз», АКБ «Узпромстройбанк», АКБ «Кишлоккурилишбанк».
Юридическая служба Министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан была признана победителем конкурса.
Руководство Министерства инвестиций и внешней торговли искренне поздравляет сотрудников Юридического управления с заслуженной наградой.
7 финалистов были отобраны Министерством юстиции для участия в финальном туре конкурса среди юридических служб 147 государственных органов и организаций республиканского уровня, подавших заявки на участие в конкурсе.
Данный конкурс, подчёркивая роль юридических служб в организациях, направлен на поддержку стремления различных организаций страны к созданию профессиональных юридических служб.
В рамках конкурса рассмотрена работа юридических служб в организациях в 2021 году, в частности, их роль в осуществлении демократических и правовых реформ, совершенствовании национального законодательства и международных отношений, другие достигнутые результаты, которые оценивались специальной Комиссией.