Бугун Хитой пойтахтида дунё аҳли 4 йил кутган навбатдаги қишки Олимпия ўйинларининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтади. "Қуш уяси" номини олган машҳур Миллий стадионда ўтказиладиган тантана бутун дунё жамоатчилигида катта қизиқиш уйғотмоқда.
Маросим Тошкент вақти билан 17:00 да бошланади. Ташкилий қўмита аъзолари унга катта тайёргарлик олиб боргани, мусобақалар тарихидаги энг ёрқин маросим бўлишини ваъда қилишмоқда. Амалда қандай бўлишини эса "Sport" телеканалида кўришингиз мумкин.
Яна бир аҳамиятли жиҳати ушбу маросимни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳам бевосита стадиондан кузатиб боради. Мамлакатлар парадида спортчимиз Комилжон Тўхтаев бошчилигидаги делегациямиз кўриниш беради.

Вы готовы? Сегодня официально стартует Олимпиада-2022 в Пекине!
Сегодня в столице Китая состоится торжественное открытие очередных зимних Олимпийских игр, которых жители мира ждали 4 года. Торжество на знаменитом Национальном стадионе, получившем название "Птичье гнездо", вызывает большой интерес у мировой общественности.
Церемония начнётся в 17:00 по ташкентскому времени. Члены оргкомитета отмечают, что к ней проведена большая подготовка, она обещает стать самой яркой церемонией в истории соревнований. А как это будет на происходить, вы сможете увидеть в режиме live на телеканале "Спорт".
Ещё одним важным моментом является то, что президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев будет наблюдать за церемонией непосредственно с самого стадиона. На параде стран выступит наша делегация, знаменосцем которой будет Комилжон Тухтаев.