Бир гуруҳ спорт мутасаддилари “Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучларига 30 йил” эсдалик нишонлари билан тақдирланишди
2022-01-17 | Спорт
"14 январь – Ватан ҳимоячилари куни" муносабати билан бир гуруҳ мутасаддилар Президентимиз томонидан таъсис этилган “Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучларига 30 йил” эсдалик нишонлари билан тақдирланишди. Аҳамиятлиси, улар орасида Ўзбекистон МОҚ раҳбарияти вакиллари ҳам бор.
Унга кўра, Осиё Олимпия кенгаши вице-президенти Отабек Умаров, МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов ва унинг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов, Қўмита Бош котиби Ойбек Касимов, МОҚ раиси ўринбосарлари Азизжон Камилов, Шерзод Ташматов, Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев, шунингдек, бир қатор спорт федерация ва ассоциациялар раҳбарлари ҳам мазкур эсдалик нишони билан тақдирланишди. Мукофотларни Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирининг ўринбосари Алишер Нарбаев топширлди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу мукофот билан барча ҳамкасбларимизни самимий қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятида омад тилайди.

Представителям НОК вручены памятные знаки "30 лет Вооруженным Силам Республики Узбекистан"
По случаю празднования 14 января - Дня защитника Родины группа ответственных лиц была награждена памятными знаками "30 лет Вооруженным Силам Республики Узбекистан", учреждёнными Президентом. Отметим, что среди них имеется и руководство НОК Узбекистана.
Памятным знаком были награждены вице-президент Олимпийского Совета Азии Отабек Умаров, Председатель НОК Рустам Шаабдурахманов и его первый заместитель Равшан Ирматов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместители председателя Комитета Азизжон Камилов, Шерзод Ташматов, Председатель Национального Паралимпийского комитета Мухторхон Ташходжаев, а так же руководители ряда спортивных Федераций и Ассоциаций. Награды вручил заместитель министра Обороны Республики Узбекистан Алишер Нарбаев.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет всех наших коллег с этой наградой и желает им успехов в дальнейшем.