Қирғизистон Элчиси билан учрашув тўғрисида
2022 йил 12 январ куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Қирғизистон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Иброҳим Жунусовни мамлакатимиздаги дипломатик миссияси якунлангани муносабати билан қабул қилди.
Учрашув аввалида Вазир Ўзбекистон-Қирғизистон муносабатларини кенгайтириш ва мустаҳкамлашга Элчининг қўшган ҳиссасини юқори баҳолади. Икка давлат ўртасидаги сиёсий мулоқот, савдо-иқтисодий, маданий-гуманитар ва минтақалараро алоқалар сезиларли даражада жадаллашгани эътироф этилди.
Илгари эришилган келишувлар ижроси ва турли даражалардаги бўлажак тадбирлар жадвали кўриб чиқилди.
Қирғизистон Элчиси мамлакатимизда дипломатик миссиясини муваффақиятли амалга оширишда яратилган қулай шароитлар учун Ўзбекистон томонига самимий миннатдорлик билдирди.

О встрече с Послом Кыргызстана
12 января 2022 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Кыргызской Республики Ибрагима Джунусова в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране.
Приветствуя Посла, Министр высоко оценил его вклад в расширение и укрепление узбекско-кыргызских отношений.
Отмечена значительная активизация политического диалога, торгово-экономических, культурно-гуманитарных и межрегиональных связей. Рассмотрен ход реализации ранее достигнутых договоренностей и график предстоящих мероприятий на различных уровнях.
Посол Кыргызстана выразил искреннюю благодарность узбекской стороне за созданные благоприятные условия для успешного выполнения его дипломатической миссии в нашей стране.