Ўзбекистон Республикаси Президенти МДҲ норасмий саммитида иштирок этади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 28 декабрь куни Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлигига аъзо давлатлар раҳбарларининг норасмий саммитида иштирок этиш учун амалий ташриф билан Санкт-Петербург шаҳрига боради.
Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг ташаббуси билан ўтказиладиган тадбир кун тартибидан МДҲ доирасидаги кўп томонлама ҳамкорликка оид долзарб масалалар ўрин олган.
Ҳамдўстлик мамлакатлари етакчилари йилнинг асосий якунларини сарҳисоб қилишлари ва ҳамкорликни ривожлантиришнинг устувор йўналишлари юзасидан фикр алмашишлари кутилмоқда.

Президент Республики Узбекистан примет участие в неформальном саммите СНГ
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 28 декабря посетит с рабочим визитом город Санкт-Петербург для участия в неформальном саммите глав государств-участников Содружества Независимых Государств.
В повестку дня мероприятия, проводимого по инициативе Президента Российской Федерации Владимира Путина, включены актуальные вопросы многостороннего сотрудничества в рамках СНГ.
Предусматривается, что лидеры стран Содружества подведут основные итоги уходящего года и обменяются мнениями по приоритетным направлениям дальнейшего взаимодействия.