Самарқанд вилояти Қўшработ туманида ихтисослаштирилган IT мактаб ўз фаолиятини бошлади
Самарқанд вилояти Қўшработ туманидаги 77 сон информатика ва ахборот технологияларига ихтисослаштирилган мактабнинг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Очилиш маросимида Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги Самарқанд вилояти ҳудудий бошқармаси, Қўшработ туман ҳокимлиги, вилоят Халқ таълими бошқармаси раҳбар ва ходимлари, кенг жамоатчилик вакиллари, мактаб ўқитувчи ва ўқувчилари иштирок этдилар.
Мазкур мактаб замон талаблари асосида таъмирланди ва жиҳозланди. Унда  информатика, робототехника, IT Энглиш синфхоналари, рақамли кутубхона ташкил этилди. Эндиликда ушбу мактаб ўқувчиларига информатика ва ахборот-коммуникатсия технологиялар чуқурлаштирилиб ўқитилади ва амалиётда билимларини синаш имконияти беради.
Ўтган даврда Самарқанд вилоятида 7 та информатика ва ахборот технологияларига ихтисослаштирилган мактаблар ташкил этилган.

В Кушрабадском районе Самаркандской области начала свою работу специализированная IT-школа
В Кушрабадском районе Самаркандской области состоялось открытие специализированной школы №77 с углубленным изучением информатики и информационных технологий.
В церемонии открытия приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Самаркандской области, хокимията Кушрабадского района, областного управления народного образования, представители широкой общественности, преподаватели и ученики школ.
Данная школа отремонтирована в соответствии с современными требованиями. В нем организованы аудитории информатики, робототехники, IT-English, цифровая библиотека. Теперь ученики школы будут углубленно изучать информатику и ИКТ и применять свои знания на практике.
За прошедший период в Самаркандской области было организовано семь специализированных школ с углубленным изучением информатики и информационных технологий.