Наманган вилоятида Рақамли технологиялар ўқув марказлари фаолият бошлаганига бир йил бўлди
Наманган вилоятидаги IT марказларнинг ташкил этилганлигининг бир йиллигига бағишланган тантанали тадбир бўлиб ўтди.
Мазкур тадбирда Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг Наманган вилояти ҳудудий бошқармаси, Наманган вилояти ҳокимлиги, вилоятдаги IT компаниялар раҳбар ва ходимлари иштирок этишди.
Таъкидлаб ўтиш керакки, ўтган давр мобайнида 5 минг нафардан зиёд ёшлар Рақамли технологиялар ўқув марказларида таҳсил олди. 2021 йил давомида 8 та IT компания IT Парк резидентрлигига қабул қилинди.
Тадбирда онлайн тарзда иштирок этган IT Парк раҳбарияти ёш дастурчиларни тарбиялашда Наманган вилоятининг республикада етакчилардан бири бўлганлигини таъкидлади.

Прошел год со дня начала деятельности IT-центров в Наманганской области
В данном мероприятии приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Наманганской области, хокимията Наманганской области, IT-компаний в области.
Следует отметить, что за прошедшее время в Учебных центрах цифровых технологий в регионе прошли обучение свыше пяти тысяч молодых людей. В течение 2021 года 8 IT-компаний стали резидентами IT Park.
В мероприятии также приняло участие руководство IT Park в онлайн-формате, которое отметило, что Наманганская область находится в числе лидеров в вопросах подготовки программистов.