KOICA Ўзбекистондаги IT-Парк салоҳиятини оширишга 4,5 миллион доллар грант ажратади
Бугун, 16 декабрь куни Сеул (Жанубий Корея) шаҳрига ташриф билан келган Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шерзод Шерматовнинг Корея  Республикасининг, Корея Халқаро ҳамкорлик агентлиги президенти ўринбосари Им Чжон Хи билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув чоғида икки томонлама ҳамкорликни кенгайтириш доирасида ахборот технологиялари ва стартапларни қўллаб-қувватлаш соҳасида янги лойиҳаларни йўлга қўйиш, стартап экотизимини ва ахборот технологиялари соҳасини ривожлантириш бўйича Корея технопарклари билан ҳамкорликни янада ривожлантириш, жумладан, инкубация ва акселерация дастурларини такомиллаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Бундан ташқари, Корея Республикасининг Корея Халқаро ҳамкорлик агентлиги (KOICA ) ва Ўзбекистон Республикасининг Дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технологик парки дирексияси (IT-Парк), “Ўзбекистонда IT-Паркнинг барқарор ривожланиши асосларини шакллантириш ва салоҳиятини ошириш” лойиҳаси бўйича бир қатор муҳокамалар ўтказдилар.
Шу билан бирга, учрашув давомида Корея Республикасининг Корея Халқаро ҳамкорлик агентлиги (KOICA ) ва Ўзбекистон Республикасининг Дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технологик парки дирекцияси (IT-Парк), ўртасида “Ўзбекистонда IT-Паркнинг барқарор ривожланиши асосларини шакллантириш ва салоҳиятини ошириш” лойиҳаси бўйича муҳокама Баёни имзоланди.

Агентство KOICA выделит грант в размере 4,5 миллиона долларов с целью повышения потенциала IT Park
Сегодня, 16 декабря в рамках визита в город Сеул (Южная Корея) состоялась встреча Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Шерзода Шерматова с заместителем президента Корейского агентства международного сотрудничества (KOICA) Им Чжон Хи.
В ходе встречи были обсуждены вопросы расширения двустороннего сотрудничества в сфере ИКТ, реализации новых проектов с целью поддержки стартапов, дальнейшего развития сотрудничества с корейскими технопарками по вопросам развития стартап-экосистемы и сферы ИКТ, в том числе путем совершенствования программ инкубации и акселерации.
Помимо этого, руководство Корейского агентства международного сотрудничества (KOICA) и дирекция Технологического парка программных продуктов и информационных технологий Республики Узбекистан (IT Park) провели переговоры в рамках формирования основ стабильного процветания и повышения потенциала IT Park Республики Узбекистан.
В ходе встречи между руководством Корейского агентства международного сотрудничества (KOICA) и дирекция Технологического парка программных продуктов и информационных технологий Республики Узбекистан (IT Park) был подписан Протокол обсуждения по проекту «Формирование основ стабильного развития и повышение потенциала IT Park Республики Узбекистан».