Ўзбекистон Республикаси Президенти Россия Федерацияси делегациясини қабул қилди
1 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев мамлакатимизда амалий ташриф билан бўлиб турган Россия Федерацияси Федерал хавфсизлик хизмати директори Александр Бортниковни қабул қилди.
Учрашув аввалида Александр Бортников давлатимиз раҳбарига Россия Президенти Владимир Путиннинг самимий саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Ўзбекистон-Россия стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди. Жорий йил 19 ноябрь куни Москва шаҳрида ўтган олий даражадаги икки томонлама учрашувнинг самарали натижалари юксак баҳоланди.
Хавфсизликка замонавий таҳдидларга, шу жумладан терроризм, экстремизм, уюшган жиноятчилик, кибержиноятлар, наркотрафик ва бошқа хавф-хатарларга қарши курашишда икки мамлакат ваколатли органлари ўртасидаги мунтазам алоқаларни давом эттириш ва амалий ҳамкорликни ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратилди.

2021-12-02 | Politics
On December 1, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received Director of the Federal Security Service of the Russian Federation Alexander Bortnikov, who arrived in Uzbekistan on a working visit.
Mr. Alexander Bortnikov conveyed sincere greetings and best wishes from the President of Russia Vladimir Putin to the President of Uzbekistan.
Current issues of further strengthening the strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Russia were considered. The fruitful results of the bilateral summit held on November 19 this year in Moscow were highly appreciated.
The main attention was paid to maintaining regular contacts and developing practical cooperation between the competent authorities of the two countries to counter modern security threats, including the fight against terrorism, extremism, organized crime, cybercrime, drug trafficking and other challenges.
Views were exchanged on the situation in the region in the context of the current situation in Afghanistan.