2021 йилнинг 24 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Норвегия Қироллигининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Осло шаҳрида) этиб тайинланган Жон Микал Квистадни қабул қилди.
Ишонч ёрлиқларини қабул қилар экан, Вазир Элчини юқори масъулиятли лавозимга тайинлангани билан табриклади ва фаолиятига омад тилади. Суҳбат чоғида сиёсий, савдо-иқтисодий, маданий-гуманитар ва бошқа соҳаларда Ўзбекистон-Норвегия муносабатларининг бугунги ҳолати ва уларни янада ривожлантиришнинг устувор йўналишлари, шунингдек, томонларнинг халқаро ташкилотлар доирасидаги ўзаро ҳамкорлиги муҳокама қилинд.
Бўлажак тадбирлар, хусусан, вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувларнинг навбатдаги даврасини ўтказиш жадвали кўриб чиқилди. Шунингдек, халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик айрим масалалар, жумладан, Афғонистондаги вазият юзасидан фикр алмашилди.

Встреча с Послом Норвегии
24 ноября 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Норвегия (с резиденцией в г.Осло) в Узбекистане Джона Микала Квистада.
Принимая верительные грамоты, Министр поздравил Посла с назначением на высокий ответственный пост и пожелал ему успешной работы.
В ходе беседы обсуждены текущее состояние и приоритеты дальнейшего развития узбекско-норвежских отношений в политической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной и других областях, а также взаимодействие сторон в рамках международных организаций.
Рассмотрен график предстоящих мероприятий, в частности проведения очередного раунда межмидовских политических консультаций.
Состоялся также обмен мнениями по отдельным вопросам международного и регионального характера, в том числе по ситуации в Афганистане.