“StudentHack 2021” мусобақаси ғолиблари аниқланди
Тошкент шаҳридаги Amity universiteti ҳудудида “BePro IT Academy” ва Тошкент шаҳридаги Амитй университети ҳамкорлигида жорий йилнинг 12-14 ноябр кунлари мобайнида ташаббускор ёшлар орасида “StudentHack 2021” хакатон мусобақаси бўлиб ўтди.
Хакатон – IT-лойиҳалари ёки ғоялари бўлган ёшлар ва улардан тузилган жамоалар учун мусобақа бўлиб, ушбу тадбирда малакали мутахассислар уларни тўлиқ прототипга айлантиришда кўмаклашади. "StudentHack 2021"" мусобақаси талабаларни қўллаб-қувватлаш, IT лойиҳалар устида ишлаш, малакали мутахассислар билан чуқур алоқа ўрнатиш, билим ва тажриба алмашиш мақсадида ўтказилди. Мусобақа жуда ҳам қизғин ва кўтаринки кайфиятда бўлиб ўтди. Мусобақада талабалар якка ҳолда ва жамоа тузган ҳолда иштирок этишди. 38 нафар жамоа ғоялар устида ишлаб, уларни тақдим этишди. Тадбир якунида ғолибларга қимматбаҳо совғалар топширилди.

Объявлены победители конкурса «StudentHack 2021»
IT-академии BePro и Университета Амити в Ташкенте на территории вуза был проведен хакатон «StudentHack 2021» среди инициативной молодежи.
Хакатон - это соревнование для молодых людей и их команд с IT-проектами или идеями, в рамках которого квалифицированные специалисты оказывают им поддержку по превращению проекта в полноценный прототип.
Хакатон «StudentHack 2021» был организован для обеспечения поддержки студентов в работе над IT-проектами, установления тесных контактов со специалистами для обмена знаниями и опытом.
Соревнование прошло на высоком уровне. Студенты участвовали в конкурсе как индивидуально, так и в командах. 38 команд работали над идеями и представили их вниманию жюри.