Андижон вилояти Хўжаобод туманида Рақамли технологиялар ўқув маркази ўз фаолиятини бошлади
Вилоят ёшларини ахборот технологиялари соҳасига қизиқтириш, уларни замонавий касбларга йўналтириш ва тайёрлаш, IT  таълимни ривожлантириш, шунингдек, тумандаги соҳа ходимларини АКТ бўйича билим ва малакаларини ошириш мақсадида Хўжаобод туманида Рақамли технологиялар ўқув марказининг тантанали очилиш маросими  бўлиб ўтди.
Очилиш маросимида Хўжаобод тумани ҳокимлиги, Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникатсияларини ривожлантириш вазирлиги Андижон вилояти ҳудудий бошқармаси қатнашди.
Туманнинг почта боғламаси биносидан жой олган IT  марказ хоналари ахборот технологияси муҳитига мос равишда қайта таъмирланиб, замонавий компютер техникалари ва мебеллар билан таъминланди. Марказга ташриф буюрган меҳмонлар машғулотлар ўтказиладиган ўқув хоналарида яратилган шароитлар билан танишдилар.
Ўқув марказида ёшларга ахборот технологиялари, дастурлаш асослари, робототехника, компютер ўйинлари ва киберспорт, замонавий рақамли технологияларни ўргатиш ҳамда мутахассисларни тайёрлаш кўзда тутилган.

В Хужаободском районе Андижанской области начал свою работу Учебный центр цифровых технологий
С целью популяризации информационно-коммуникационных технологий среди молодежи, их профессиональной ориентации в этой сфере и подготовки IT-специалистов, развития IT-образования, а также с целью повышения знаний и квалификации районных сотрудников в сфере ИКТ в Хужаободском районе Андижанской области прошла церемония открытия Учебного центра цифровых технологий.
В церемонии открытия приняли участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Андижанской области, хокимията Хужаободского района.
Аудитории IT-центра расположились в здании районного почтового узла. В них был проведен ремонт, они оснащены современной компьютерной техникой и мебелью. Гости центра ознакомились с учебными аудиториями, где созданы все условия для получения знаний.
В данном учебном центре предполагается обучать местную молодежь современным информационно-коммуникационным и цифровым технологиям, программированию, робототехнике, кибеспорту, а также готовить специалистов в этом направлении.