Ҳамкорлик муносабатлари мустаҳкамланмоқда
Айни вақтда амалий ташриф билан Корея Республикасида бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги делегацияси бугун Корея Миллий полиция агентлиги бош комиссари Ким Чанг Ёнг ва Бирлашган Араб Амирликлари Ички ишлар вазирлиги бош инспектори, генерал-майор Ахмад Насир Ал-Раиси ҳамда Корея Миллий полиция агентлиги масъул ходимлари билан бир қатор учрашувлар ўтказди.
Дастлаб томонлар сўнгги йилларда ҳуқуқни муҳофаза қилиш йўналишида ҳамкорлик алоқаларини кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратиб келинаётганлигини эътироф этиб, ўзаро алоқаларни доимий равишда ривожлантириб боришдан манфаатдор эканликларини маълум қилишди.
Самимий ва конструктив руҳда ўтган учрашувлар давомида вазирлик ва идоралар ўртасидаги ўзаро ҳамкорлик алоқаларининг ҳолати ва истиқболларини муҳокама қилиб, идоралар ўртасида имзоланган мавжуд келишувлар доирасида амалга оширилиши белгиланган лойиҳалар ҳамда ўзларини қизиқтирган масалалар хусусида муҳокама қилинди.
Шунингдек, Корея миллий полиция мутахассислари билан кадрлар тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш йўналишларида икки томонлама ҳамкорлик алоқаларини мустаҳкамлаш бўйича ўзаро фикр алмашдилар.
Учрашув сўнгида томонлар келгусида вазирлик ва идоралар ўртасидаги муносабатларни ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш юзасидан ўзларининг таклиф ва мулоҳазаларини билдириб, истиқболдаги чора-тадбирларни белгилаб олдилар.

Сотрудничество укрепляется
Делегация Министерства внутренних дел Республики Узбекистан, которая в эти дни  находится с рабочим визитом в Республике Корея,  сегодня провела серию встреч с генеральным комиссаром Корейского национального полицейского агентства Ким Чанг Йонгом, главным инспектором Министерства внутренних дел ОАЭ генерал-майором Ахмадом Насиром Аль-Раиси, а также ответственными сотрудниками Корейского национального полицейского агентства.
Стороны отметили, что в последнее время особое внимание уделяется расширению сотрудничества в правоохранительной сфере,  выразив заинтересованность в постоянном развитии отношений.
Во время встреч, проведенных в дружественной и конструктивной атмосфере, прошло обсуждение состояния и перспектив сотрудничества министерств и ведомств, обсуждались проекты, которые будут реализованы в рамках действующих соглашений, подписанных между ведомствами, и вопросы, представляющие взаимный интерес.
Также состоялся обмен мнениями касаемо укрепления двусторонних связей по сотрудничеству и повышению квалификации в области подготовки кадров со специалистами Корейской национальной полиции.
В заключение встречи стороны выразили свою точку зрения по развитию связи межу министерством и ведомством в будущем, определили планы на перспективу.