Ҳиндистон миллий мудофаа коллежи бошқарув штаби аъзоси билан учрашув тўғрисида
2021 йил 13 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Фурқат Сидиков Ҳиндистон миллий мудофаа коллежи бошқарув штаби аъзоси генерал-маёр Х.Пиллай учрашув ўтказди.
Таъкидланганидек, сўнгги йилларда Ўзбекистон ва Ҳиндистон ўртасидаги муносабатлар сезиларли даражада фаоллашди. Олий даражадаги самарали учрашувлар ташкил этилди, ишбилармон доиралар ўртасидаги алоқалар жадал ва самарали бўлмоқда, ҳарбий ва ҳарбий-техник соҳаларда, шунингдек маданий-гуманитар йўналишда алмашувлар ривожланмоқда.
Ҳ.Пиллаи сўнгги йилларда Ўзбекистонда барча соҳаларни модернизатсиялаш йўлида амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотларни юқори баҳолади. Икки мамлакат ҳарбий таълим муассасалари ўртасидаги ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва истиқболлари кўриб чиқилди. Суҳбатда Ҳиндистоннинг мамлакатимиздаги элчиси Маниш Прабҳат иштирок этди.

О встрече с членом руководящего штаба Колледжа национальной обороны Индии
13 октября 2021 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Фуркат Сидиков провел встречу с членом руководящего штаба Колледжа национальной обороны Индии генерал-майором Х.Пиллаи.
Как подчеркивалось, в последние годы отношения между Узбекистаном и Индией заметно активизировались. Состоялись плодотворные встречи на высшем уровне, интенсивными и результативными стали контакты деловых кругов, развиваются обмены в военной и военно-технической областях, а также в культурно-гуманитарной сфере.
Х.Пиллаи высоко оценил проводимые в Узбекистане за последние годы масштабные реформы по модернизации всех сфер жизнедеятельности страны.
Рассмотрены текущее состояние и перспективы сотрудничества между военными учебными заведениями двух стран. В беседе принял участие Посол Индии Маниш Прабхат.