2021 йил 6 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Ватиканнинг Ўзбекистондаги Апостол Нунсийи (Елчиси) этиб тайинланган (қароргоҳи Москва шаҳрида) arxiyepiskop Jovanni d'Anielloni қабул қилди.
Элчининг ишонч ёрлиқларини қабул қилиб олар экан, Вазир уни масъул лавозимга тайинлангани билан табриклади. Ўзбекистон ва Ватикан ўртасида турли миллатлар ва динлар вакиллари ўртасидаги дўстлик ҳамда ўзаро алоқаларни мустаҳкамлашга қаратилган ижобий ҳамкорлик тажрибаси тўплангани қайд этилди. Томонларнинг турли даражадаги конфессиялараро мулоқотни янада мустаҳкамлаш ва фаоллаштиришга ўзаро тайёрлиги билдирилди. Ватикан Элчисига Ўзбекистонда миллатлараро тотувлик ва диний бағрикенгликни мустаҳкамлаш, фуқароларнинг диний соҳадаги ҳуқуқ ва эркинликларини ҳар томонлама ҳимоя қилиш борасида олиб борилаётган ишлар ҳақида маълумот берилди.

6 октября 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Апостольского Нунция Ватикана в Узбекистане (с резиденцией в г.Москве) архиепископа Джованни д’Аниелло.
Принимая верительные грамоты, Министр поздравил Посла с назначением на ответственный пост и отметил, что между Узбекистаном и Ватиканом накоплен позитивный опыт партнерства, нацеленный на укрепление дружбы и взаимопонимания между людьми разных национальностей и вероисповедания.
Выражена обоюдная заинтересованность в дальнейшем укреплении и активизации межконфессионального диалога на различных уровнях.
Апостольский Нунций ознакомлен с проводимой в Узбекистане работой по укреплению межнационального согласия и религиозной толерантности, всемерной защите прав и свобод граждан, в том числе в духовной сфере.