Халқаро молия корпорацияси раҳбарияти IT-паркга ташриф буюрди
ХМК делегациясининг Ўзбекистонга ташрифининг асосий мақсади - маҳаллий компаниялар билан ўзаро алоқаларини кучайтириш, стартап экотизим ва умуман IT соҳаси билан таништиришдир. Учрашувда Ўзбекистон Республикаси ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирининг биринчи ўринбосари Олег Пекос қатнашди.
Учрашув давомида “Datasite Technology”, “Iman Halal Investments”, “Mayasoft”, “Finextra”, “Express24” va “MyTaxi” каби компанияларнинг таъсисчилари ўз фаолиятлари ҳақида гапириб беришди ва ўз лойиҳаларини тақдим этишди.  Чет эллик меҳмонлар компаниялар ва лойиҳалар асосчиларига ўзларини қизиқтирган саволларни беришди ва Ўзбекистон IT соҳасидаги ишбилармон доиралар билан яқиндан танишишди.
Маълмот учун:
Халқаро молия корпорацияси  ривожланаётган мамлакатларда хусусий секторга эътибор қаратадиган энг йирик глобал ривожланиш ташкилотидир.
Халқаро молия корпорацияси 1956 йилда ташкил топган ва у ривожланаётган мамлакатлар конвертатсиясининг хусусий сектори бўлиши мумкинлиги ҳақидаги фикрга асосланади. Ўшандан бери корпорация ўз фаолиятини дунёнинг 100 дан ортиқ мамлакатларида кенгайтирди.

Руководство Международной финансовой корпорации посетило IT Park
Сегодня, 15 сентября 2021 года делегация Международной финансовой корпорации (IFC) во главе с управляющим директором и вице-президентом корпорации Махатром Диопой посетила IT Park.
Основная цель визита делегации МФК в Узбекистан — укрепление отношений с местными компаниями, знакомство со стартап-экосистемой и с IT-сферой Узбекистана.
В мероприятии принял участие первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Олег Пекось.
В ходе встречи основатели компаний «Datasite Technology», «Iman Halal Investments», «Mayasoft», «Finextra», «Express24» и МyTaxi» рассказали о своей деятельности и представили свои проекты. Зарубежные гости задали докладчикам интересующие их вопросы и смогли лучше ознакомиться с предпринимательскими и деловыми кругами в нашей стране.
Международная финансовая корпорация (IFC – International Finance Corporation) является самой крупной организацией глобального развития, деятельность которой сосредоточена на частном секторе развивающихся стран.
Международная финансовая корпорация была создана в 1956 году и основана на идее о том, что частный сектор способен стать движущей силой преобразования развивающихся стран. С тех пор корпорация распространила свою деятельность в более чем 100 странах мира.