Мустақиллигимизнинг 30 Йиллигини Нишонлаш Арафасида Қибрай Туманидаги Имконияти Чекланган Болалар Учун Ихтисослаштирилган Бинода Хайрия Тадбири Доирасида Муассаса Болаларига “Супер Лео” Китоблари Топширилди
2021-09-09 | Жамият
Мустақиллигимизнинг 30 Йиллигини Нишонлаш Арафасида Қибрай Туманидаги Имконияти Чекланган Болалар Учун Ихтисослаштирилган Бинода Хайрия Тадбири Доирасида Муассаса Болаларига “Super leo” Китоблари Топширилди
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллигини нишонлаш арафасида Тошкент вилояти Қибрай туманидаги имконияти чекланган болалар учун ихтисослаштирилган бинода хайрия тадбири доирасида муассаса болаларига Энергетика вазирлиги ва “ERIELL Group Гроуп” томонидан чоп этилган “Super Leо” китоблари топширилди.
“Super Leо” – энергия самарадорлиги ва энергия тежамкорлик ҳақида билимларни оширишга қаратилган хайрия нашри лойиҳаси ҳисобланади.
Мактабгача ёшдаги болаларни табиат ва унинг бойликларини ёшлигидан бошлаб тушуниш, ҳурмат қилиш ва муҳофаза қилишга, атроф-муҳитни асрашга қандай ҳисса қўша олишларига ёрдам беради. Китобда ёш китобхонлар табиий ресурсларни қазиб олиш, электр энергияси ишлаб чиқариш ва истеъмол қилиш ҳамда иқлим ўзгариши каби тушунчаларга эга бўладилар.
Таъкидлаш жоизки, бугунги кунда 51 нафар ўқувчи тарбияланаётган ушбу болалар уйи 1962 йилда ташкил этилган. Бир ярим ой ичида ушбу бинода компания томонидан болалар учун янада қулай шарт-шароитлар яратадиган йирик таъмирлаш ишлари амалга оширилди.

В дни празднования 30-летия государственной независимости республики узбекистан в рамках проведения благотворительного мероприятие в специализированном доме ребенка с нарушениями психофизического развития в кибрайском районе ташкентской области воспитанни
2021-09-09 | Общество
В дни празднования 30-летия Государственной Независимости Республики Узбекистан в рамках проведения благотворительного мероприятие в Специализированном доме ребенка с нарушениями психофизического развития в Кибрайском районе Ташкентской области воспитанникам учреждения были переданы книги «Супер Лео», изданные Министерством энергетики и ERIELL Group.
Super Leo — это благотворительный издательский проект, направленный на распространение знаний об энергоэффективности и энергосбережении.
Экологическое образование дошкольников помогает с раннего возраста понимать, уважать и беречь природу и её богатства, узнавать какой вклад они сами могут внести в сохранение окружающей среды.
В книге юные читатели узнают о значении таких понятий, как добыча природных ресурсов, производство и потребление электроэнергии, а также об изменении климата.
Стоит отметить, что данный Дом ребенка, где сегодня проживает 51 воспитанник, основан в 1962 году. В течение полутора месяцев компанией был проведен капитальный ремонт здания, что позволит создать более комфортные условия для детей.