Саудия Арабистони Подшоҳлиги молия вазири Муҳаммад бин Абдулла ал-Жадаан билан учрашув
Ўзбекистон Республикаси Молия вазири Тимур Ишметов Саудия Арабистони Подшоҳлиги молия вазири Муҳаммад бин Абдулла ал-Жадаан билан учрашди.
Муҳаммад бин Абдулла ал-Жадаан томонидан икки мамлакатда ҳам, давлат раҳбарларининг кучли сиёсий иродаси натижасида, сўнгги 5 йил давомида кенг кўламли ислоҳотлар амалга оширилгани ва кўплаб соҳаларда ижобий ўзгаришларга эришилгани алоҳида қайд этилди.
Учрашув чоғида, томонлар Саудия Арабистони ва Ўзбекистонда ушбу йиллар давомида ижтимоий, давлат молиясини бошқариш, солиқ-божхона сиёсати ва давлат корхоналарини ислоҳ қилиш соҳаларидаги тадбирлар юзасидан фикр алмашиб, мавжуд ва янги йўналишлар доирасида ўзаро ҳамкорликни кенгайтиришга келишиб олдилар.

Встреча с министром финансов Королевства Саудовской Аравии Мухаммедом бин Абдуллой аль-Ядааном
4 сентября текущего года министр финансов Республики Узбекистан Тимур Ишметов встретился с министром финансов Королевства Саудовской Аравии Мухаммедом бин Абдуллой аль-Ядааном.
Отдельно было отмечено, что в результате сильной политической воли глав государств в обеих странах за последние 5 лет были проведены масштабные реформы и достигнуты позитивные изменения во многих сферах.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о проводимых в Саудовской Аравии и Узбекистане за эти годы мероприятиях в сфере социального обеспечения, управления государственными финансами, налогово-таможенной политики и реформирования государственных предприятий, договорились о расширении сотрудничества в рамках существующих и новых направлений.