Тошкент шаҳридаги Инҳа университети ректори ва талабалар ўртасида очиқ мулоқот бўлиб ўтди
Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида ректор ва талабалар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтди. Унда талабалар тўғридан-тўғри турли мавзуларда саволлар бериш имкониятига эга бўлдилар.
м
Учрашувда  70 дан ортиқ талабалар иштирок этдилар ва кадрларни қайта тайёрлаш, дастурлаш курсларини очиш, шунингдек талабаларга таълим бериш шароитларини оптималлаштириш каби  саволлар билан мурожаат қилдилар.
Бундан ташқари, очиқ мулоқот пайтида талабалар томонидан бир қанча таклифлар илгари сурилди.  Хулоса қилиб айтганда, университет раҳбарияти ва TshIU талабалари бундай учрашувларни "Ochiq muloqot" форматида мунтазам ўтказишга тайёр эканликларини билдиришди.

В Университете Инха в Ташкенте состоялась открытая беседа между ректором и студентами
В Университете Инха в Ташкенте прошла открытая беседа между ректором и студентами. На нем студенты имели возможность непосредственно задать интересующие их вопросы руководству.
В мероприятии приняли участие более 70 студентов. Были рассмотрены вопросы переподготовки кадров, открытия курсов по программированию, оптимизации образовательных процессов.
Помимо этого, в ходе открытой беседы студенты выдвинули ряд предложений. По итогам руководство и студенты вуза выразили взаимную заинтересованность в дальнейшем проведении встреч подобного формата.