ДСҚ ходимлари CISCO CCNA v.7.0 сертификатлаш курсини тамомлади
Давлат солиқ хизмати органларида рақамлаштириш ва замонавий ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш бўйича комплекс чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
ДСҚ Маълумотларни қайта ишлаш маркази босқичма-босқич модернизация қилинмоқда. Ахборот-коммуникация инфратузилмаси тубдан янгиланиб, электрон хизматлар кўрсатиш сифати ва ҳажми тобора кенгаймоқда.
Натижада юқори малакали кадрларга бўлган эҳтиёж ҳам ортиб бормоқда. Шу боис, ДСҚда доимий равишда ходимлар малакасини ошириб боришга алоҳида эътибор қаратилган.
Мутахассислар кадрлар тайёрлаш ва малакасини ошириш соҳасидаги етакчи компаниялар томонидан ташкил этилаётган махсус курсларда мунтазам равишда ўқитилмоқда.
Жумладан, Давлат солиқ қўмитасининг 12 нафар ходими тармоқ ускуналарни бошқариш бўйича “CISCO CCNA v.7.0” курсида ўқиб профессиноал салоҳиятини оширди.
Тингловчилар ўқув курси давомида архитектура, моделлар, протоколлар ва тармоқ элементлари ҳамда Давлат солиқ қўмитаси фаолияти ва унинг устувор вазифаларини бажариш учун зарур бўлган амалий тажрибалар орттирди.
Курс якунида барча ходимларга махсус сертификатлар берилди. Сертификатларни Давлат солиқ қўмитаси раиси маслаҳатчиси Алишер Элмурадов топширди.

Сотрудники ГНК прослушали сертифицированный курс CISCO CCNA v.7.0
Сотрудники ГНК прослушали сертифицированный курс CISCO CCNA v.7.0. Данный курс направлен на повышение квалификации по управлению современным телекоммуникационным оборудованием.
В органах государственной налоговой службы осуществляются комплексные меры по цифровизации и широкому внедрению современных информационных и коммуникационных технологий.
Поэтапно модернизируется Центр обработки данных ГНК, обновляется информационно-коммуникационная инфраструктура, при этом качество и объем электронных услуг налоговых органов продолжает расти.
В результате нововведений возрастает потребность в высококвалифицированных специалистах. Поэтому особое внимание ГНК уделено постоянному повышению квалификации сотрудников.
Специалисты регулярно проходят обучение на специальных курсах, организованных ведущими компаниями в области обучения и повышения квалификации.
В частности, 12 специалистов Государственного налогового комитета, пройдя курс «CISCO CCNA v.7.0» по управлению сетевым оборудованием, повысили свою профессиональную компетентность.
В рамках учебного курса слушатели получили практические знания об архитектурах, моделях, протоколах и элементах сетей, необходимых для обеспечения функционирования и решения приоритетов Государственного налогового комитета.
По окончании курса советник председателя Государственного налогового комитета Алишер Элмурадов вручил всем сотрудникам специальные сертификаты.