2021 йилнинг 23 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Саудия Арабистони Подшоҳлиги Ташқи ишлар давлат вазири Odil al-Jubayr билан видеоконференсалоқа шаклида учрашув ўтказди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон ва Саудия Арабистони Подшоҳлиги ўртасидаги ўзаро манфаатли соҳалардаги ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва истиқболлари муҳокама қилинди. Минтақадаги вазият, жумладан, Афғонистондаги воқеалар ривожи, шунингдек, томонларнинг халқаро ташкилотлар доирасидаги ўзаро муносабатлари масалалари юзасидан фикр алмашилди. Турли даражадаги бўлажак қўшма тадбирларнинг тақвими ва ташкилий жиҳатлари кўриб чиқилди.

Встреча с государственным министром Саудовской Аравии
23 августа 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов провел встречу в формате видеоконференцсвязи с государственным министром по иностранным делам Королевства Саудовская Аравия Аделем аль-Джубейром.
В ходе беседы обсуждены текущее состояние и перспективы сотрудничества Узбекистана с Королевством Саудовской Аравии в сферах, представляющих взаимный интерес.
Состоялся обмен мнениями по ситуации в регионе, в том числе развитию событий в Афганистане, а также вопросам взаимодействия сторон в рамках международных организаций.
Рассмотрены график и организационные аспекты предстоящих совместных мероприятий на различных уровнях.