Ўзбекистон Республикаси Молия вазирининг “ Давлат харидлари соҳасидаги шикоятларни кўриб чиқиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш ҳақида ”ги буйруқ лойиҳаси ишлаб чиқилди
2021-08-20 | Иқтисодиёт
Ўзбекистон Республикаси Молия вазирининг “Давлат харидлари соҳасидаги шикоятларни кўриб чиқиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш ҳақида”ги буйруқ лойиҳаси норматив-ҳуқуқий хужжатлар лойиҳалари муҳокамаси портали regulation.gov.uz порталига жамоатчилик муҳокамаси учун чиқарилди (ID: 48892).
Мазкур буйруқ лойиҳасига кўра:
1. Давлат харидлари соҳасидаги шикоятларни кўриб чиқиш бўйича комиссиянинг таркибига жамоатчилик вакиллари киритилиши ва мазкур таркиб Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси томонидан тасдиқланиши шунингдек, комиссиянинг ишчи органининг вазифасини Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги томонидан амалга оширилиши таклиф этилмоқда.
2. “Давлат харидлари соҳасидаги шикоятларни кўриб чиқиш тартиби тўғрисида”ги низомнинг 1—9-бандларга, 16—21-бандларга, 14, 27, ва 29-бандларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш таклиф этилмоқда.
Ҳусусан, махсус ахборот порталидан фойдаланган ҳолда иштирокчиларнинг рейтингини ўрганиш асосида уларни уч ойдан олти ойгача бўлган муддатга харид қилиш тартиб-таомилларида иштирок этишдан четлаштириш таклифини Комиссияга кўриб чиқиш учун киритилиши назарда тутилмоқда.
“Давлат харидлари соҳасидаги шикоятларни кўриб чиқиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш ҳақида”ги буйруқ лойиҳаси билан қуйидаги электрон манзилда батафсил танишиб ўз таклифларингизни қолдиришингиз мумкин.

Разработан проект распоряжения министра финансов Республики Узбекистан “О внесении изменений и дополнений в Положение о порядке рассмотрения жалоб в сфере государственных закупок”
2021-08-20 | Экономика
Проект распоряжения министра финансов Республики Узбекистан “О внесении изменений и дополнений в Положение о порядке рассмотрения жалоб в сфере государственных закупок”размещен на портале обсуждения проектов нормативно-правовых актов regulation.gov.uz для общественного обсуждения (ID 48892).
Согласно проекту данного распоряжения:
1. Предлагается включить в состав комиссии по рассмотрению жалоб в сфере государственных закупок представителей общественности и утвердить данный состав Кабинетом Министров Республики Узбекистан, а также осуществлять функции рабочего органа комиссии Министерством финансов Республики Узбекистан.
2. Предлагается внести изменения и дополнения в пункты 1-9, пункты 16-21, пункты 14, 27, 29 Положения «О порядке рассмотрения жалоб в сфере государственных закупок».
В частности, на основе изучения рейтингов участников с использованием специального информационного портала планируется внести на рассмотрение Комиссии предложение об исключении их из участия в процедурах закупок на срок от трех до шести месяцев.
Более подробно ознакомиться с проектом приказа «О внесении изменений и дополнений в Положение о порядке рассмотрения жалоб в сфере государственных закупок» можно по следующему электронному адресу и оставить свои предложения.