“Ўзбектелеком” АК ва Тошкентдаги Амитй университети ўртасида ҳамкорлик йўлга қўйилди
Ушбу меморандумнинг асосий мақсади – томонлар ўртасида ўзаро манфаатли муносабатларни ўрнатиш, илмий-тадқиқот фаолиятини амалга ошириш, анжуманлар, семинарлар, академик машғулотлар, ишлаб чиқариш амалиётларини ўтказишдан иборат.
Шу билан бир қаторда, талабаларни ўқитиш жараёнининг самарадорлигини ошириш ва университет битирувчиларининг кейинги амалиётига кўмаклашиш, АКТ соҳасида энг яхши халқаро тажрибани жорий этиш, мазкур соҳада кадрлар тайёрлаш сифатини ошириш кўзда тутилган.
Таъкидлаш лозимки, Тошкентдаги Амитй университети тадқиқот, яхлит ривожланиш, халқаро корпоратив тажриба ва илмий маҳоратга асосланган юқори савиядаги таълим тажрибасига эга ўқув муассасаси ҳисобланади. Университет олий таълимнинг турли соҳаларида, шу жумладан, ахборот технологиялари, менежмент, иқтисодиёт ва  туризм соҳалари бўйича бакалавр ҳамда магистратура босқичларида касбий йўналтирилган ўқув дастурларини таклиф қилади.

Налажено сотрудничество между АК «O‘zbektelekom» и Университетом Амити в Ташкенте
Основная цель данного меморандума — установление взаимовыгодных отношений между сторонами, проведение исследовательской деятельности, проведение конференций, семинаров, академических тренингов, стажировок.
Кроме того, меморандум направлен на повышение эффективности учебного процесса студентов и содействие в дальнейшей практике выпускников ВУЗа, внедрение лучших мировых практик в области ИКТ, повышение качества обучения в этой сфере.
Следует отметить, что Университет Амити в Ташкенте имеет богатый образовательный опыт, основанный на исследованиях, целостном развитии, международном корпоративном опыте и академическом превосходстве. Вуз предлагает ориентированные на карьеру учебные программы в различных областях высшего образования, включая информационные технологии, менеджмент, экономику и туризм, на уровне Foundation, бакалавриата и магистратуры и стремится обеспечить образование мирового класса с похвальными исследованиями в соответствии со стратегическим видением Узбекистана.