Тошкент вилояти Оққўрғон туманидаги 5 сонли давлат мактабгача таълим ташкилотининг касалланган тарбияланувчиларини саломатлик ҳолати юзасидан кунлик маълумот
2021-08-18 | Таълим
Мактабгача таълим вазирлиги Тошкент вилояти Оққўрғон туманидаги 5-сонли мактабгача таълим ташкилотининг интоксикация синдроми белгилари билан тиббиёт муассасаларида даволанаётган тарбияланувчилар саломатлиги юзасидан (2021 йилнинг 17 август ҳолатига) қуйидагиларни маълум қилади
Бугунги кунда тиббиёт муассасаларида жами 12 тарбияланувчи даволанмоқда, жумладан 3 нафарининг ҳолати ўрта оғир, 8 нафар беморнинг ҳолати ўртача баҳоланиб, динамикада соғаймоқда, 1 нафар боланинг ҳолати қониқарли. Мактабгача таълим вазирлиги томонидан тарбияланувчиларнинг саломатлиги ва ўтказилаётган суруштирув ишлари натижалари бўйича қўшимча маълумот бериб боради.

Информация о случаях заболевания воспитанников ДОО №5 Аккурганского района Ташкентской области
Министерство дошкольного образования информирует о состоянии здоровья воспитанников дошкольной образовательной организации №5 Аккурганского района Ташкентской области, которые были госпитализированы в медицинские учреждения с проявлениями интоксикационного синдрома.
12 воспитанников продолжают лечение в медицинских учреждениях, из них 3 детей в состоянии средней тяжести, состояние 8 детей оценено как среднее с положительной динамикой выздоровления, 1 ребенок в удовлетворительном состоянии. Министерством дошкольного образования будет предоставляться информация о состоянии здоровья детей и результатах проводимого расследования.