ТАТУ талабалари учун Кореялик мутахассислар томонидан онлайн дарслар ўтилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 6 октабрдаги “Ахборот технологиялари соҳасида таьлим тизимини янада такомиллаштириш, илмий тадқиқотларни ривожлантириш ва уларни ИТ-индустрия билан интеграция қилиш чора-тадбирлари тўғрисида” ПҚ-4851-сон Қарори ижросини таьминлаш мақсадида Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университетида хорижий мутахассислар иштирокида онлайн дарслар ташкил этилмоқда.
Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университетида Жанубий Кореянинг KAIST университети магистрантлари томонидан Пҳотошоп ва график дизайн бўйича, Миллий ахборот жамияти агентлиги (NIA) мутаҳассислари иштирокида эса Пйтҳонда дастурлаш ҳамда Суньий интеллектга оид мавзулар бўйича тренинг курслари ўтказилмоқда.

Корейские специалисты проводят онлайн-занятия для студентов ТУИТ
С целью обеспечения постановления Президента Республики Узбекистан от 6 октября №ПП-4851 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы образования в области информационных технологий, развитию и интеграции научных исследований с IT-индустрией» в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий организованы онлайн-занятия для студентов с участием зарубежных специалистов.
Так, магистранты университета KAIST из Республики Корея проводят для студентов тренинги по Photoshop и графическому дизайну, а специалисты Национального информационного агенство Республики Корея (NIA) – по программированию на языке Python и искусственному интеллекту (ИИ).