2021 йил 28 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Латвия Республикаси Ташқи ишлар вазири Эдгарс Ринкевичс билан видеомулоқот шаклида учрашув ўтказди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон – Латвия алоқаларининг сиёсий-дипломатик, савдо-инвестициявий, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳолати ва ривожланиш истиқболлари муҳокама қилинди. Томонларнинг халқаро ташкилотлар доирасидаги мулоқоти ҳамда “Ўзбекистон – Латвия – Европа Иттифоқи” шаклидаги ҳамкорлигига алоҳида эътибор қаратилди. Турли даражадаги бўлажак учрашувлар жадвали ҳамда алоҳида минтақавий масалалар юзасидан ҳам фикр алмашилди.

Встреча с Министром иностранных дел Латвии
28 июля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов провел встречу с Министром иностранных дел Латвийской Республики Эдгарсом Ринкевичсом в формате видеоконференцсвязи.
В ходе беседы обсуждены текущее состояние и перспективы двустороннего сотрудничества в политико-дипломатической, торгово-инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах. Особое внимание уделено взаимодействию сторон в рамках международных организаций и в формате «Узбекистан – Латвия – Европейский Союз». Состоялся обмен мнениями по графику предстоящих встреч на различных уровнях, а также отдельным региональным вопросам.