2021 йилнинг 27 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Латвия Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Михаилс Попковсни Ўзбекистондаги дипломатик миссияси тугаётгани муносабати билан қабул қилди.
ТИВ раҳбари Элчининг Тошкентдаги дипломатик ваколатхона раҳбари лавозимида ишлаган чоғида Ўзбекистон ва Латвия ўртасидаги сиёсий мулоқотни фаоллаштиришга қўшган шахсий ҳиссасини юқори баҳолади. Учрашув давомида сиёсий мулоқотни кенгайтириш, шунингдек, икки мамлакат ўртасидаги савдо-иқтисодий ва сармоявий ҳамкорликни чуқурлаштириш муҳимлиги қайд этилди. М.Попковс Латвиянинг Ўзбекистондаги Элчиси сифатида, унга доимий ёрдам кўрсатилгани ва самарали ҳамкорлик учун миннатдорлигини изҳор этди.

27 июля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Латвийской Республики Михаилса Попковса в связи с завершением его дипломатической миссии в Узбекистане.
Глава МИД дал высокую оценку за личный вклад в активизацию политического диалога между Узбекистаном и Латвией за время пребывания в качестве руководителя дипмиссии в г.Ташкенте. В ходе встречи отмечена важность расширения политического диалога, а также углубления торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между двумя странами. М.Попковс, поблагодарил за непрерывное содействие и плодотворное сотрудничество в его работе в качестве Посла Латвии в Узбекистане.