Бангладеш ташқи ишлар вазири билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Тошкентдаги халқаро конференция доирасида Бангладеш Халқ Республикаси ташқи ишлар вазири Абул Калом Абдул Мўминни қабул қилди.
Икки томонлама ҳамкорликни ривожлантириш ва минтақа кун тартибидаги масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Ташқи ишлар вазири Бангладеш Президенти Абдул Ҳамид ва Бош вазири Шайх Ҳасина Вазеднинг самимий саломини етказди.
Ўзбекистон Президентининг Марказий ва Жанубий Осиё минтақалари боғлиқлигини ривожлантириш борасидаги ташаббуси ҳар томонлама қўллаб-қувватланди.
Алмашинувларни фаоллаштириш, савдо-иқтисодий ва маданий-гуманитар соҳаларда қўшма лойиҳа ва дастурларни илгари суриш орқали амалий ҳамкорликни кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратилди.

Состоялась встреча с министром иностранных дел Бангладеш
В рамках программы международной конференции в Ташкенте Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял министра иностранных дел Народной Республики Бангладеш Абул Калама Абдула Момена.
Состоялся обмен мнениями по вопросам развития двустороннего сотрудничества и региональной повестки.
Министр иностранных дел передал главе нашего государства искренние приветствия Президента Бангладеш Абдул Хамида и Премьер-министра Шайхи Хасины Вазед.
Подтверждена решительная поддержка инициативы Президента Узбекистана по развитию взаимосвязанности регионов Центральной и Южной Азии.
Особое внимание уделено наращиванию практического взаимодействия путем активизации обменов, продвижения совместных проектов и программ в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах.