Бангладеш ташқи ишлар вазири билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Тошкентдаги халқаро конференция доирасида Бангладеш Халқ Республикаси ташқи ишлар вазири Абул Калом Абдул Мўминни қабул қилди.
Икки томонлама ҳамкорликни ривожлантириш ва минтақа кун тартибидаги масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Ташқи ишлар вазири Бангладеш Президенти Абдул Ҳамид ва Бош вазири Шайх Ҳасина Вазеднинг самимий саломини етказди.
Ўзбекистон Президентининг Марказий ва Жанубий Осиё минтақалари боғлиқлигини ривожлантириш борасидаги ташаббуси ҳар томонлама қўллаб-қувватланди.
Алмашинувларни фаоллаштириш, савдо-иқтисодий ва маданий-гуманитар соҳаларда қўшма лойиҳа ва дастурларни илгари суриш орқали амалий ҳамкорликни кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратилди.

Meeting with the Minister of Foreign Affairs of Bangladesh
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Minister of Foreign Affairs of the People's Republic of Bangladesh Abul Kalam Abdul Momen within the framework of Tashkent International Conference.
Views were exchanged on the development of cooperation and the regional agenda.
The Foreign Minister conveyed to the President of Uzbekistan sincere greetings of President of Bangladesh Abdul Hamid and Prime Minister Sheikh Hasina Wazed.
The strong support for the initiative of the President of Uzbekistan to develop the connectivity of the regions of Central and South Asia was confirmed.
The main attention was paid to building up practical interaction by intensifying exchanges, promoting joint projects and programs in trade-economic and cultural-humanitarian spheres.