Президент маҳалла ҳаёти билан танишди
Маҳаллада 3 мингдан зиёд аҳоли истиқомат қилади. Бу йил 915 ўринли умумтаълим мактаби таъмирдан чиқарилди. Барча кўчалар обод бўляпти. Ўнлаб кичик бизнес субъектлари аҳоли бандлигини таъминлашда муҳим омил бўлмоқда.
Одамларнинг ўзи ҳам ҳунарманд, миришкор. Жумладан, деҳқончилик билан шуғулланиш истагида бўлган ёшларга 10 сотихдан ер ажратиляпти. Маҳалладаги 150 та хонадонга 50 бошдан парранда берилиб, ўзини ўзи банд қилиши таъминланган.
Шавкат Мирзиёев шу ерлик Қурбонали Ўринбоев хонадонида бўлиб, яшаш шароитлари, паррандачилигини кўздан кечирди. Маҳалла вакиллари билан дилдан суҳбат бўлди.
- Энди ҳар бир хонадоннинг имкониятидан келиб чиқиб, бизнес-режа ёзиб берилади. Давлат ташкилотлари шароит яратади. Ҳозирги замонга муносиб бўлиб, меҳнат қилмасак, ниятимизга етолмаймиз. Худонинг ўзи меҳнатга, ҳаракатга яраша ажрини беради, - деди Президент.

Президент ознакомился с жизнь махалли
В махалле проживают более 3 тысяч человек. В этом году была отремонтирована местная школа на 915 мест. На всех улицах проводится благоустроительная работа. Действуют десятки субъектов малого бизнеса, обеспечивается занятость населения.
Жители махалли любят заниматься ремесленничеством, возделывать землю. Молодым людям, желающим работать на земле, выделяется по 10 соток, а 150 домохозяйствам роздано по 50 птиц.
Шавкат Мирзиёев побывал дома у местного жителя Курбонали Уринбоева, ознакомился с его птицеводческим хозяйством. Состоялась искренняя беседа с представителями махалли.
- Теперь для каждого дома исходя из его возможностей будет разработан бизнес-план. Государственные организации создадут условия. Если не будем трудиться соответственно требованиям времени, мы не достигнем своих целей. Всевышний воздаст нам в соответствии с тем, как мы трудимся, - сказал Президент.