Қатар TIV раҳбари билан учрашув
2021 йилнинг 9 июн куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Тошкент шаҳрига ташриф билан келган Қатар Давлати Бош вазири ўринбосари, Ташқи ишлар вазири шайх Муҳаммад бин Абдураҳмон бин Жосим Ол Соний билан учрашди.
Бу Қатар Ташқи сиёсат идораси раҳбарининг Ўзбекистонга илк расмий ташрифи. Музокаралар чоғида сиёсат, савдо-иқтисодий, инвестиция, транспорт-коммуникатсия ва маданий-гуманитар соҳаларидаги Ўзбекистон-Қатар муносабатларининг ҳозирги ҳолати ва ривожланиш истиқболлари, томонларнинг халқаро тузилмалар доирасидаги ҳамкорлиги муҳокама қилинди.
Турли даражаларда бўлиб ўтадиган расмий учрашувларнинг жадвали ва ташкилий жиҳатлари кўриб чиқилди. Томонлар Афғонистондаги тинчлик жараёнини илгари суриш, унинг ижтимоий-иқтисодий инфратузилмасини қайта тиклаш бўйича биргаликдаги саъй-ҳаракатларини давом эттиришга тайёрлигини билдирди.

О встрече с главой МИД Катара
9 июня 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов провел встречу с заместителем Премьер-министра, Министром иностранных дел Государства Катар Шейхом Мухаммадом бин Абдулрахманом бин Джасемом Аль Тани, прибывшим в г.Ташкент с визитом.
Это первый официальный визит главы внешнеполитического ведомства Катара в Узбекистан. В ходе переговоров обсуждены состояние и перспективы развития узбекско-катарских отношений в политической, торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-коммуникационной и культурно-гуманитарной сферах, взаимодействия сторон в рамках международных структур.
Рассмотрены график и организационные аспекты предстоящих официальных встреч на различных уровнях. Стороны подтвердили готовность продолжить совместные усилия по продвижению мирного процесса в Афганистане, восстановлению его социально-экономической инфраструктуры.