2021 йил 24 май куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Руминиянинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Даниел Кристиан Чобануни қабул қилди.
Ишонч ёрлиқлари нусхаларини қабул қилар экан, Вазир Элчини Ўзбекистонда иш бошлагани билан табриклаб, юксак ва масулиятли лавозимдаги фаолиятида унга муваффақиятлар тилади. Бўлиб ўтган суҳбат чоғида Ўзбекистон - Руминия муносабатларининг бугунги ҳолати ва ривожланиш истиқболлари, шунингдек, томонларнинг халқаро ташкилотлар доирасидаги ҳамкорлиги масалалари муҳокама қилинди. Савдо-иқтисодий алоқаларни кенгайтириш, ўзаро савдо ҳажмларини кўпайтириш, қўшма инвеститсия лойиҳаларини амалга оширишга алоҳида эътибор қаратилди. Музокараларда томонларни қизиқтирган бошқа масалалари ҳам кўриб чиқилди.

Встреча с Послом Румынии
24 мая 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Румынии Даниела Кристиана Чобану.
Принимая копии верительных грамот, Министр поздравил Посла с началом деятельности в Узбекистане и пожелал ему успехов на высоком и ответственном посту. В ходе беседы обсуждены текущее состояние и перспективы дальнейшего развития узбекско-румынских отношений, а также вопросы взаимодействия сторон в рамках международных организаций. Отдельное внимание уделено расширению торгово-экономических связей, увеличению объемов взаимной торговли, реализации совместных инвестиционных проектов. На переговорах рассмотрены и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.