Ўзбекистон Президентининг Матбуот котиби: Давлатимиз раҳбари иштирокида коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича видеоселектор ва бошқа тадбирлар ўтказилади
2021-05-03 | Сиёсат
Ўзбекистон Президенти Администрацияси раҳбарининг ўринбосари - Матбуот котиби Шерзод Асадов бугун ўтказган брифингда давлатимиз раҳбари иштирокида жорий ҳафтада белгиланган тадбирлар ҳақида маълумот берди
Жумладан, бошланаётган ҳафтада коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича видеоселектор ўтказилиши режалаштирилган. Унда давлат органлари, ҳокимларнинг ҳисоботлари эшитилади.
«Охирги вақтларда кузатилаётган воқеаларни, фош бўлаётган коррупцион ҳолатларни эшитяпсизлар, - деди Шерзод Асадов. - Бу ҳақда аввалги селекторларда ҳам айтилди. «Андиша қилиш даври тугади. Ҳамма бирдек – қонун устувор, жазо муқаррар», деди Президентимиз.
Бу масала доимий назоратда ва яқин орада алоҳида селектор ташкил этилаётгани коррупцияга қарши курашиш муросасиз тус олаётганини билдиради”.
“Шунингдек, чет тилларини ўқитиш тизимини такомиллаштириш, Токио Олимпиадасига спортчиларимизни тайёрлаш масалалари бўйича йиғилишлар бўлиши кутилмоқда. Қишлоқ хўжалиги техникаси корхоналарини трансформация қилиш бўйича тақдимот ўтказилиши ҳам мўлжалланган», - деб таъкидлади давлатимиз раҳбарининг Матбуот котиби.

Пресс-секретарь Президента Узбекистана: Глава государства проведет видеоселекторное совещание по вопросам противодействия коррупции и другие мероприятия
Заместитель руководителя Администрации, пресс-секретарь Президента Узбекистана Шерзод Асадов сегодня в ходе становящегося традицией брифинга обозначил планы главы нашего государства на начавшуюся неделю.
В частности, намечено проведение видеоселекторного совещания по вопросам противодействия коррупции. На нем будут заслушаны отчеты руководителей государственных органов и хокимов.
“Вы и сами слышите о последних событиях, раскрываемых случаях коррупции, - отметил Шерзод Асадов. - На предыдущих селекторах уже говорилось об этом. "Время тактичности прошло. Верховенство закона, неотвратимость наказания одинаковы для всех», - сказал Президент”.
Как было подчеркнуто, данный вопрос находится под постоянным контролем и тот факт, что вскоре по этому вопросу состоится отдельный своещение, указывает на бескомпромиссный характер борьбы с коррупцией.
“Также ожидается проведение совещаний по совершенствованию системы обучения иностранным языкам, подготовке наших спортсменов к Олимпиаде в Токио, а также презентации по трансформации предприятий сельскохозяйственного машиностроения” – добавил пресс-секретарь главы государства.