2021 йилнинг 22 апрел куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Тожикистон Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Содиқ Имомийни мамлакатимиздаги дипломатик миссияси якунланаётгани муносабати билан қабул қилди.
Вазир икки мамлакат ўртасидаги конструктив ҳамкорликни изчил ривожлантиришда Элчининг шахсий ҳиссасини алоҳида қайд этди. Бўлиб ўтган суҳбат чоғида Ўзбекистон-Тожикистон дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини ривожлантиришнинг долзарб масалалари, шунингдек олий даражадаги ташрифлар доирасида эришилган келишувлар ижроси кўриб чиқилди. Ўз навбатида, Содиқ Имомий Тожикистоннинг Ўзбекистондаги дипломатик миссияси раҳбари сифатидаги фаолиятида унга ҳар томонлама кўмак берилгани учун миннатдорлик билдирди.

2021-04-22 | Политика
22 апреля 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Таджикистан Содика Имоми, завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране
Министр высоко оценил личный вклад Посла в поступательное развитие конструктивного сотрудничества между двумя странами.
В ходе состоявшейся беседы рассмотрены актуальные вопросы развития узбекско-таджикских отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства, а также практические аспекты реализации договоренностей, достигнутых в рамках визитов на высшем уровне.
С.Имоми, со своей стороны, поблагодарил за всемерное содействие в его работе в качестве главы дипмиссии Таджикистана в Узбекистане.