Қирғизистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи
Жорий йилнинг 20 апрель куни Қирғизистон Республикаси Ички ишлар вазирининг ўринбосари О. Урмамбетов бошчилигидаги делегация Ўзбекистон Республикасига амалий ташриф билан келди.
Ташриф давомида Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги раҳбариятининг қирғизистонлик ҳамкасблар билан расмий учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув чоғида томонлар икки томонлама идоралараро ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдилар, жумладан, касбий тажриба алмашишни фаоллаштириш, кадрлар малакасини ошириш ҳамда томонларни қизиқтирган бошқа масалалар муҳокама қилинди.
Қирғизистонлик меҳмонлар ички ишлар органларида олиб борилаётган ислоҳотлар жараёни, тизим фаолиятига ахборот технологияларни жорий этилишининг ижобий натижалари, шунингдек, жиноятчиликни камайтириш ҳамда унинг олдини олиш борасидаги ишлар бўйича батафсил таништирилди.
Бундан ташқари, Қирғизистон ИИВ делегацияси томонидан Тошкент шаҳар ва Самарқанд вилояти ички ишлар органларининг фаолияти ўрганиб чиқилиши режалаштирилган.

Визит делегации Министерства внутренних дел Киргизской Республики в Узбекистан
20 апреля текущего года делегация во главе с заместителем министра внутренних дел Киргизской Республики О.Урмамбетовым прибыла с рабочим визитом в Республику Узбекистан.
В ходе визита состоялась официальная встреча руководства Министерства внутренних дел Республики Узбекистан с кыргызскими коллегами.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы двустороннего межведомственного сотрудничества, в том числе, активизацию обмена профессиональным опытом, повышение квалификации кадров и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
Гости из Кыргызстана был подробно ознакомлен с процессом проводимых реформ в органах внутренних дел, положительными результатами внедрения информационных технологий в деятельность системы, а также с работами по снижению и предупреждению преступности.
Кроме того, делегация МВД Кыргызстана планирует изучить деятельность органов внутренних дел города Ташкента и Самаркандской области