Қирғизистон Бош вазири Тошкентдаги “Технопарк” мажмуасига ташриф буюрди
Қирғиз Республикаси Бош вазири Улуғбек Марипов Икки томонлама ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро қўшма комиссия йиғилишида иштирок этиш учун бугун мамлакатимизга ташриф буюргани ҳақида хабар қилган эдик.
Юқори мартабали меҳмон дастлаб Тошкент шаҳридаги “Технопарк” мажмуаси фаолияти билан танишди.
Ушбу замонавий мажмуа давлатимиз раҳбарининг 2019 йил 1 майдаги “Саноат кооперациясини янада ривожлантириш ва талаб юқори бўлган маҳсулотлар ишлаб чиқаришни кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори асосида ташкил этилган. Бу ерда умумий қиймати 365 миллион долларлик 17 та лойиҳа амалга оширилмоқда.
Қирғизистон Бош вазирига “Технопарк”даги корхоналарда ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар – маиший техника, электрон газ ҳисоблагичлар, лифтлар, сув насослари, саноат кондиционерлари ва совутиш тармоқлари ҳақида маълумот берилди.

Премьер-министр Кыргызстана посетил комплекс «Технопарк» в Ташкенте
Как сообщалось ранее, Премьер-министр Кыргызской Республики Улукбек Марипов прибыл в нашу страну для участия в заседании Совместной межправительственной комиссии по двустороннему сотрудничеству.
Высокий гость ознакомился с деятельностью комплекса «Технопарк» в Ташкенте.
Этот современный комплекс создан в соответствии с постановлением главы государства «О мерах по дальнейшему развитию промышленной кооперации и расширению производства востребованной продукции» от 1 мая 2019 года. В комплексе реализуются 17 проектов общей стоимостью 365 миллионов долларов.
Премьер-министру Кыргызстана была представлена информация о производимой в «Технопарке» продукции – бытовой технике, электронных счетчиках газа, водных насосах, промышленных кондиционерах, холодильных установках.