Туркия ташқи ишлар вазири Урганчга келди
Туркия ташқи ишлар вазири Мевлут Чавушўғли бошчилигидаги делегация Ўзбекистонга келди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА мухбири.
Урганч аэропортида меҳмонни Ўзбекистон Бош вазирининг ўринбосари, туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси раиси Азиз Абдуҳакимов, ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов ва бошқа расмийлар кутиб олди.
“Дунё” АА хабар қилганидек, Туркия делегацияси 6-9 март кунлари Ўзбекистонга ташрифи давомида икки мамлакат ташқи ишлар вазирликлари раҳбарлари раислигидаги Стратегияни режалаштириш гуруҳининг иккинчи йиғилишида иштирок этади.
Шунингдек, ташриф дастурида Хива ва Бухоро шаҳарларини зиёрат қилиш, Туркиянинг Самарқанд шаҳридаги Бош консулхонасининг очилиш маросимида иштирок этиш, Ташқи ишлар вазирлиги, бошқа вазирлик ва идораларда учрашувлар ва музокаралар ўтказиш кўзда тутилган.

Министр иностранных дел Турции прибыл в Ургенч
В Узбекистан прибыла делегация Турции во главе с министром иностранных дел Мевлютом Чавушоглу, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В ургенчском аэропорту высокого гостя встречали заместитель Премьер-министра, председатель Государственного комитета по развитию туризма Узбекистана Азиз Абдухакимов, министр иностранных дел Абдулазиз Камилов и другие официальные лица.
Как сообщало ИА «Дунё», в ходе визита в Узбекистан 6-9 марта турецкая делегация примет участие во втором заседании Группы по планированию совместной стратегии под председательством глав внешнеполитических ведомств двух стран.
В программе визита также предусматривается посещение городов Хивы и Бухары, участие в церемонии официального открытия Генерального консульства Турции в г.Самарканде, встречи и переговоры в МИД, других министерствах и ведомствах.