АҚШнинг Тошкентдаги элчихонаси вакиллари билан онлайн учрашув
Давлат экология қўмитасида Америка қўшма штатларининг Тошкентдаги элчихонаси вакиллари билан онлайн учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Ўзбекистон Республикасида атроф-муҳит давлат мониторинги соҳасида амалга оширилаётган ишлар, эришилган натижалар ҳамда Ҳавони узоқ масофаларгача трансчегаравий ифлосланиши тўғрисидаги конвенцияга қўшилиш бўйича амалга оширилаётган ишлар тўғрисида сўз юритилди.
Шунингдек, АҚШ томони вакиллари янги сайланган АҚШ Президенти Администрацияси атроф-муҳит муаммолари юзасидан хавотирда эканлиги ва Иқлим бўйича Париж битимига қайтганлигини маълум қилдилар.
Учрашув якунида томонлар атроф-муҳитни муҳофаза қилишнинг барча йўналишларида алоҳида учрашувларни ташкил этиш ҳамда ҳамкорликни янги босқичга олиб чиқишга келишдилар.

Онлайн-встреча с представителями посольства США в Ташкенте
В Государственном комитете Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды состоялась онлайн-встреча с представителями Посольства США в Ташкенте.
В ходе встречи стороны обсудили проделанную работу в области государственного экологического мониторинга окружающей среды в Республике Узбекистан, достигнутые результаты и проделанную работу по присоединению к Конвенции о трансграничном загрязнении воздуха на большие расстояния.
Представители американской стороны также заявили, что новоизбранная Администрация Президента США обеспокоена экологическими проблемами и вернулась к Парижскому соглашению об изменении климата.
По итогам встречи стороны договорились провести отдельные встречи по всем направлениям охраны окружающей среды и вывести сотрудничество на новый уровень.