Покистон делегацияси Ўзбекистонга келди
Покистон Бош вазирининг маслаҳатчиси Абдул Раззоқ Довуд бошчилигидаги делегация бугун музокаралар ўтказиш учун Ўзбекистонга келди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
Ташриф доирасида Ўзбекистон-Покистон савдо-иқтисодий масалалар бўйича махсус қўшма ишчи гуруҳининг биринчи йиғилиши бўлиб ўтиши режалаштирилган.
Покистон делегацияси, шунингдек, “Мозори Шариф – Кобул – Пешовар” темир йўли лойиҳасини амалга ошириш бўйича Ўзбекистон-Афғонистон-Покистон уч томонлама ишчи гуруҳи йиғилишида ҳам иштирок этади.
Абдул Раззоқ Довуд ва делегация аъзолари Самарқанд шаҳрига ташриф буюриб, Ислом қадамжоларини зиёрат қилади, қадимий шаҳарнинг тарихий ва меъморий обидалари билан танишади.

В Узбекистан прибыла делегация Пакистана
В Узбекистан для проведения переговоров сегодня прибыла делегация Пакистана во главе с советником Премьер-министра Абдулом Разаком Давудом, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Планируется, что в рамках визита состоится первое заседание Специальной узбекско-пакистанской совместной рабочей группы по торгово-экономическим вопросам.
Делегация Пакистана также примет участие в заседании трехсторонней узбекско-афгано-пакистанской рабочей группы по реализации проекта железной дороги “Мазари-Шариф–Кабул–Пешавар”.
Абдул Разак Давуд и сопровождающие его лица посетят г.Самарканд, где совершат паломничество к исламским святыням, ознакомятся с историческими и архитектурными достопримечательностями древнего города.