Президент қарори ижроси тизим ривожини янги босқичга олиб чиқади
2020 йил 17 ноябрдаги ПҚ-4896-сонли Қарорининг Наманган вилоятида Гидрометеорология фаолиятини такомиллаштириш доирасида 2020-2022 йилларда Наманган вилояти Гидрометеорология бошқармасини ривожлантириш Дастурининг 4-бандига мувофиқ Наманган вилоятининг “Орзу” ва “Чодак” қор кўчки станцияси қурилишини якунлаб ишга тушириш вазифалари ижросини таъминлаш мақсадида Наманган Гидрометеорология бошқармаси бошлиғи М.С.Мутавалиев тегишли мутасаддилар ва мутахассислар билан юқоридаги объектларда бўлди.
Иш жараёнида қурилишни қисқа муддатда якунлаш, ҳудуд атрофини ободонлаштириб манзарали кўчатлар экиш ва ушбу объектларга борувчи йўлни тартибга келтириш ва бошқа бир қатор ишлар ижроси бўйича келишиб олинди.
Ушбу объектлар ишга туширилиши Наманган вилоятидаги автомобил, темир йўллари ва иқтисодиётни барча соҳаларига тезкор ва сифатли гидрометеорологик маълумотлар билан таъминлаш имконини яратади.

Исполнение Указа Президента выведет развитие системы на новый уровень
В соответствии с пунктом 4 Программы развития Управления гидрометеорологии Наманганской области на 2020-2022 годы, в рамках совершенствования гидрометеорологической деятельности в Наманганской области согласно Постановления № ПП-4896 от 17 ноября, в январе руководитель Наманганского гидрометеорологического управления М.С. Мутавалиев посетил указанные объекты с соответствующими должностными лицами и специалистами.
В ходе работ было согласовано в короткие сроки завершить строительство, благоустроить территорию, посадить декоративные деревья и обустроить дорогу к этим объектам, а также провести ряд других работ.
Ввод в эксплуатацию этих объектов обеспечит Наманганскую область быстрыми и качественными гидрометеорологическими данными для всех секторов экономики, включая автомобильные и железные дороги.