Тошкентда очиқ осмон остидаги муз майдони очилади
7 январь куни Тошкент шаҳридаги Алишер Навоий номидаги давлат академик катта театрида очиқ муз майдони ишга туширилмоқда.
«Очиқ осмон остидаги шаҳар муз майдони» лойиҳаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси ҳамда “Art Uz Promotion Agency” томонидан пойтахт ҳокимлиги қўллаб-қувватлаши остида ўтказилмоқда. Мақсад – аҳоли орасида соғлом турмуш тарзи ҳамда спортни кенг тарғиб қилиш. Бош вазир ўринбосари, Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси раиси Азиз Абдуҳакимов масъуллар билан муз майдонида бўлиб, лойиҳа очилиши билан боғлиқ масалаларни муҳокама қилди.
Шаҳар марказидаги муз майдони бир ой муддатга ўрнатилади. Бу вақт мобайнида очиқ осмон остидаги муз майдонида қатор маданий-кўнгилочар ва спорт тадбирлари ўтказилади. Концерт зонасида “Dance Music Fest Winter”, “Iosis Fest”, “Tashkent Rap Festival” мусиқий фестиваллари, шунингдек хоккей бўйича ўсмирлар чемпионати, муз устида рақс шоуси каби тадбирлар ўтказилиши режалаштирилган.
2021 йилнинг 7 январь куни Шаҳар муз майдони очилиши доирасида Россия муз спорти юлдузи, фигурали учиш бўйича Олимпия чемпиони Алексей Ягудин ўзининг «Қиш» дастури билан иштирок этиши кутилмоқда.
Шу билан бирга, очиқ осмон остидаги муз майдони очилишида ўзбек эстрадаси юлдузларининг концерти ташкил этилади. Бундан ташқари, ташкилотчилар томонидан фудкорт зона хизмати йўлга қўйилиб, унда пойтахтимизнинг тез овқатланиш, қандолатчилик ва қаҳва брендлари фаолият юритади. Майдон олдида чанғи ва бошқа учиш аксессуарлари ижараси пункти хизмати йўлга қўйилади.

В Ташкенте откроется каток под открытым небом
7 января в Государственном академическом Большом театре имени Алишера Навои в Ташкенте открывается каток под открытым небом.
Проект «Каток под открытым небом» реализуется Государственным комитетом по развитию туризма и “Art Uz Promotion Agency” при поддержке столичного хокимията. Цель - популяризация здорового образа жизни и спорта среди населения.
Заместитель Премьер-министра, председатель Госкомитета по развитию туризма Азиз Абдухакимов посетил каток с ответственными лицами и обсудил вопросы, связанные с открытием проекта. Городской каток под открытым небом и сопуствующая праздничная зона устанавливается на один месяц. За это время на ледовом катке под открытым небом пройдет ряд культурных, развлекательных и спортивных мероприятий.
В концертной зоне организуется проведение музыкального фестиваля танцевальной музыки “Dance Music Fest Winter”, “Рок” фестиваль “Iosis Fest”, “Tashkent Rap Festival” а на самом катке юношеский чемпионат по хоккею, танцевальное шоу на льду и др.
В рамках открытия Городского ледового катка 7 января 2021 года организуется выступление звезды Российского ледового спорта, олимпийского чемпиона по фигурному катанию Алексея Ягудина со своей программой «Зима». Также в рамках открытия Городского катка на сценической площадке пройдет концерт артистов узбекской эстрады.
Для удобства посещения Городского ледового катка, организаторами мероприятия предусмотрена зона фудкорд, где представлены лучшие столичные бренды быстрого питания, кондитерские и кофейные. Рядом с катком организован пункт проката коньков и других аксессуаров для катания.