Боёвут туманида давлат органлари, ташкилотлар ҳамда маҳаллий бошқарув органлари ходимлари учун АКТ бўйича малака ошириш курслари ташкил қилинди
2020-12-21 | Технологиялар
“Рақамли Ўзбекистон – 2030” стратегияси доирасида 2020 йилда Боёвут туманини рақамли трансформация қилиш бўйича лойиҳаларни амалга ошириш “Йўл харитаси” ижроси юзасидан тумандаги давлат ва хўжалик бошқаруви органлари ҳамда туман ҳокимлигининг 15 нафар ходимларининг ахборот технологиялари бўйича малакалари оширилди.
Ўқув жараёнлари Боёвут тумани ҳокимлиги, Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг Сирдарё вилояти ҳудудий бошқармаси, Ўзкомназоратнинг Сирдарё вилояти ҳудудий инспекцияси ҳамда Гулистон давлат университети билан ҳамкорликда ташкил этилди.
Ўқув-амалий дарслар Гулистон давлат университети билан ҳамкорликда олиб борилди ва тингловчиларнинг “Рақамли Ўзбекистон – 2030” стратегияси, ахборот технологиялари бўйича билим ва кўникмалари янада мустаҳкамланди.

Сотрудники государственных органов Боёвутского района повысили квалификацию в сфере ИКТ
В рамках стратегии «Цифровой Узбекистан – 2030» и реализации проектов цифровой трансформации в Боёвутском районе Сырдарьинской области в 2020 году согласно утвержденной «Дорожной карты», 15 сотрудников органов государственного и хозяйственного управления повысили квалификацию в области информационных технологий.
Учебная программа была организована хокимиятом Беёвутского района, Сырдарьинским территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций, территориальной инспекцией «Узкомназорат» по Сырдарьинской области совместно с Гулистанским государственным университетом.
Курсы проводились в сотрудничестве с Гулистанским государственным университетом и еще больше укрепили знания и навыки учащихся по вопросам стратегии «Цифровой Узбекистан – 2030» и информационных технологий.