“Ўзкомназорат” давлат инспекциясида ОАВ ходимлари учун пресс-тур тадбири ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ахборотлаштириш ва телекоммуникациялар соҳасида назорат бўйича давлат инспекциянинг мақсади, вазифалари ҳамда амалга ошираётган ишлари ҳақида жамоатчиликни хабардор қилиш мақсадида 2020 йил 17 декабрь куни инспекция биносида пресс-тур ўтказилди.
Тадбир давомида ОАВ ходимлари Ўзкомназорат марказий аппарати бўлимлари фаолияти билан танишишди. Жумладан, пресс-тур иштирокчиларига Радиоэшиттириш, Радиоалоқа, Маълумотлар узатиш, Почта алоқаси, Ахборот хавфсизлиги ҳамда Ахборот технологиялари соҳасида назорат бўлимларининг асосий фаолият йўналишлари ҳақида маълумотлар берилди.
Шунингдек, пресс-турда Ахборот технологиялари ва ахборот ресурслари маркази фаолияти, амалга оширилаётган лойиҳалар, давлат ва хўжалик бошқаруви органлари билан ҳамкорликда ишлаб чиқилаётган ахборот тизимлари, келгуси режалар хусусида сўз юритилди.
“Ўзкомназорат” раҳбарияти томонидан инспекция мақсад ва вазифалари, фаолият йўналишлари бўйича ОАВ ходимларини қизиқтирган саволларга жавоб қайтарилди.

В Государственной инспекции «Узкомназорат» состоялся пресс-тур
В целях информирования общественности о целях, задачах и выполняемых работах Государственной инспекции «Узкомназорат», 17 декабря 2020 года в здании инспекции состоялся пресс-тур.
По итогами проведенного мероприятия представители СМИ были проинформированы о деятельности сотрудников центрального аппарата Государственной инспекции «Узкомназорат». В частности, участники мероприятия узнали о задачах и функциях отделов Телерадиовещания, Радиосвязи, Передачи данных, Почтовой связи, Информационной безопасности, а также Отдела по надзору в сфере информационных технологий.
Кроме этого, в данном мероприятии представителям СМИ подробно рассказали о деятельности Центр развития информационных систем и информационных ресурсов, реализуемых проектах, совместной работе с органами государственного и хозяйственного управления в вопросе разработки информационных систем и планах на будущее.
Со стороны руководства Государственной инспекции «Узкомназорат» даны подробные ответы на все интересующиеся журналистов вопросы.