Ўзбекистон элчиси Украина Президентига ишонч ёрлиғи топширди
Ўзбекистон Республикасининг янги тайинланган Фавқулодда ва мухтор элчиси Алишер Курманов 11 декабрь куни Мариинский саройида Украина Президенти Владимир Зеленскийга ишонч ёрлиғи топширди, деб хабар бермоқда «Дунё» ахборот агентлиги мухбири.
Эпидемиологик вазиятни ҳисобга олган ҳолда, маросим ишонч ёрлиқларини топшириш ва Украина Президентининг нутқи билан чегараланди. Украина раҳбари ўз сўзида Ўзбекистон Украинанинг Марказий Осиёдаги муҳим шериги экани, томонлар ўзаро савдо-иқтисодий алоқаларни ривожлантириш ва товар айланмасини 1 миллиард долларга етказишга интилаётганини таъкидлади.

Посол Узбекистана вручил верительные грамоты Президенту Украины
Вновь назначенный Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан Алишер Курманов 11 декабря в Мариинском дворце вручил свои верительные грамоты Президенту Украины Владимиру Зеленскому, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
С учетом эпидемиологической ситуации церемония ограничилась вручением грамот и последующим общим выступлением Президента Украины, в котором было отмечено, что Узбекистан является важным партнером Украины в Центральной Азии и стороны стремятся нарастить двусторонние торгово-экономические отношения и вывести товарооборот до 1 миллиарда долларов.